Ukrajina skladuje zbraně v jaderných elektrárnách Ukrajinské síly skladují rakety a dělostřelecké granáty dodávané Západem v jaderných elektrárnách, řekl v pondělí (23.01.) ředitel ruské zahraniční zpravodajské služby Sergej Naryškin. Tvrdil, že Kyjev používá haly na krytí zásob munice. "Existují věrohodné informace o tom, že ukrajinské jednotky zásobují Západem dodávané zbraně a střelivo na území jaderných elektráren," uvedl Naryškin podle prohlášení na webu zpravodajské služby. Dodal, že výzbroj zahrnuje rakety pro americké odpalovací zařízení HIMARS a rakety používané zahraničními systémy protivzdušné obrany, stejně jako "dělostřelecké granáty velkého kalibru.” (RT News)
PS. Tak už nám k jadernému štěstí nechybí vůbec nic. Ukrajina vede v Evropě totální válku garantovanou NATO. A co dělá západní IAEA, která oficiálně dozoruje ukrajinské JE? To je chce přeměnit na špinavé jaderné bomby?
Dr. Robert Malone: Iluze medicíny založené na důkazech Zodpovědnost farmaceutického průmyslu vůči akcionářům znamená, že před vědeckou pravdivostí mají přednost hierarchické mocenské struktury, loajalita k produktům a propaganda ve vztahu k veřejnosti. Přestože univerzity byly vždy elitní instituce náchylné k ovlivňování formou dotací, dlouho si nárokovaly být strážci pravdy a morálního svědomí společnosti. Tváří v tvář nedostatečnému financování ze strany státu však nastolily neoliberální tržní přístup a aktivně usilují o financování farmaceutických výzkumů za komerčních podmínek. V důsledku toho se univerzitní katedry stávají nástrojem průmyslu: firmy si vybírají výzkumné programy, vědcům píší články do lékařských časopisů a pro další vzdělávání lékařů, čímž se akademičtí pracovníci stávají téměř obchodními zástupci propagující komerční produkty. (CZ24 News)
Klíčové je dobytí pozic u Ořechova a Guljajpole, kde po stažení vojsk k Rusy dobytému Soledaru vznikla díra v ukrajinské obraně. Rusové úspěšně připravují nástup na Záporoží a Ukrajinci tu dlouhou frontu už nemají čím látat. Jsou ve stejné situaci jako Rusové byli před částečnou mobilizací. (rybar.ru)
Nebezpečí požáru: trajektová společnost zakázala elektromobily Norská přepravní společnost Havila zakázala ze svých trajektů elektrická, hybridní a vodíková auta. Po analýze rizik se dospělo k závěru, že riziko pro bezpečnost lodního loďstva je příliš velké. Pokud se auto vznítí, oheň již nelze uhasit. O rizicích pro lodě z přepravy elektromobilů se diskutuje od loňského února, kdy se Felicity Ace potopila u Azor. Elektrická vozidla na palubě začala hořet a požár se nepodařilo uhasit. Nakonec se obrovská loď potopila s tisícem elektromobilů a vozidel značky Porsche a Bentley. (Freewest media)
Proxy-válka na Ukrajině už má globální dosah Velitelka Jižního velení americké armády generálporučík Laura Richardsonová hovoří o konkurenci USA s Čínou v Latinské Americe o vzácné zeminy a další komodity: lithium, ropa, měď, zlato a pitná voda. Zároveň uvedla, že jedním z úkolů USA je shromáždit ruskou vojenskou techniku v latinskoamerických zemích a předat ji Ukrajině. Proxy-válka NATO versus Rusko na Ukrajině už dostala světový rozměr. (Youtube)
Odmítnutí tanků pro Kyjev rozpoutalo spor v německé koaliční vládě USA a NATO nedokázaly přesvědčit Berlín, aby jako první země EU poslal tanky Leopard 2 na Ukrajinu. K rozhodnutí došlo v pátek (20.1.) během rozhovorů na letecké základně Ramstein. Německá neústupnost vyvolala ve Washingtonu i Kyjevě výkřiky hněvu a znechucení. Rozhodnutí kancléře Olafa Scholze odložit dodávku tanků Leopard 2 na Ukrajinu také vyvolalo ostrou debatu v německé koaliční vládě. Předsedkyně branného výboru Spolkového sněmu Marie-Agnes Strack-Zimmermannová (FDP) vznesla obvinění na kancléře: "Pokud nechcete poslat tanky Leopard 2, musíte vysvětlit proč." (Sputnik)
PS. Pro mluvící německy je super vystoupení Dietmara Bartsche (Die Linke) na jednání branného výboru (ZDE).
Bývalá kolonie nařídila francouzským jednotkám odchod ze země Vláda Burkiny Faso údajně dala zahraničním silám měsíc na stažení ze země. Burkina Faso požaduje stažení francouzských jednotek rozmístěných na území západoafrického národa, informovala v sobotu (21.1.) místní média s odvoláním na vládní rozhodnutí. Vztahy mezi Paříží a její bývalou kolonií jsou již několik měsíců na sestupné spirále, přičemž místní obyvatelstvo obviňuje Francii ze svých bezpečnostních problémů. (RT News)
PS. Nejprve Mali, teď Burkina Faso. My jsme jinak myslící tvorové, protože si americkou exteritoriální základnu na našem území chceme zřídit, aby zde byl stát ve státě.
Válka agentů – Pávek vs. Bureš Chtěli jsme vyštvat bolševika, estébáka a převlékače kabátů, a místo něj jsme si dosadili bolševika, rozvědčíka a převlékače uniforem. (D-Fens)