Načítání...
 

O mučení bez mučení

2014 / 10
Strana 1 / 2

Image
Zvěrstva ve Vietnamu byla odhalena aktivisty a novináři. Viz například slavná série fotografií z masakru ve vesnici My Lai (1968), která změnila vztah Američanů k této válce. Systém mučení už neprozradili novináři, jako to bylo dříve. Vliv médií na chod korporátního systému je stále menší. Systém globálních mučíren provozovaných a placených vládou USA, čili z daní občanů, odhalila veřejnosti jedna statečná senátorka, taktéž placená z těchto daní. Senátorka Dianna Feinsteinová jednala jménem lidskosti a prezident Obama odmítl stíhat pachatele mučení jménem státního zájmu. Původci tohoto svinstva, jako Bushův viceprezident Dick Cheney, svá zvěrstva veřejně obhajují v médiích. Zajímá demokracie je to, na konci starých časů.

Image

Lehkonohý Obama: O mučení bez mučení

redaktor
Článek CIA mučila vězně bez užitku z dubna 2014 už v nadpise shrnul to, co jsme se nyní oficiálně dozvěděli o mučení provozovaném americkým a západoevropskými tajnými službami, včetně Česka (Seznam tajných letů CIA přes Prahu? Jedním klikem!). Za zprávu vděčíme statečné senátorce Dianně Feinsteinové zvolené za Demokratickou stranu, která je šéfkou mocného výboru pro kontrolu zpravodajských služeb. V článku CIA se dostala do největšího průšvihu za posledních 20 let jsme psali, že boj mezi její komisí a ganstery z CIA byl jako v detektivce. Na citovaném slyšení senátu obvinila senátorka šéfy CIA, že jejich pilní hoši se tajně vloupali do její kanceláře v Senátu a z inkriminovaného balíku vyšetřovaných dokumentů odstranili určité stránky. Vloupáním do budov senátu by CIA porušila přímo ústavu USA a dopustila by se vlastizrady. Jak vidno, ve hře bylo opravdu hodně, když se tito ostří hoši odhodlali k tak zoufalému kroku.

Tento výbor dokončil vyšetřování, vydal celkovou zprávu o 6.300 stranách. Závěry této zprávy o celkem 400 stranách byly odevzdány presidentu Obamovi s doporučením komise, aby ji deklasifikoval a nechal zveřejnit. Což opatrný, až zbabělý Obama neudělal, a musela to udělat samotná senátorka. Viz poslední hit nezávislých médií, který novináři okamžitě překřtili na tzv. Torture Report. Korporátky o této ostudě cudně pronesly povinnou svodku, a již nyní celou právu zametly pod koberec. Už zase spadl pes do kanálu, tak máme jiné starosti.Západ začal skutečnou studenou válku

Václav Umlauf

Nechme stranou země jako Írán, Irák, Libye, Sýrie, Ukrajina, Jemen, Afghánistán a další země, o nichž na e-republice pravidelně informujeme. Tam už válka běží. Často je to velmi krvavá občanská válka provázená mučením a vraždami civilistů a ničením celých měst, jako je to v Sýrii a na Ukrajině. Horká lokální válka a globální studená válka se dost liší, ale jedno ovlivňuje druhé.


Každý fyzik ví, že pokud se silové vektory složí, pak výsledná síla tvoří jejich součet. V lidských vztazích je to o něco složitější, protože jsme holt lidé. Vlastními skutky a jejich dlouhodobými následky připravujeme dynamiku vývoje, který mechanicky nesčítá negativní a pozitivní faktory, ale je exponenciálně násobí a tím urychluje. Něco podobného běží i v ekosystémech. Zničíte jeden druh, a tím podseknete celý potravinový řetěz. Podívejme se na poslední vývoj na Západě, který urychluje běh k fatálnímu rozdělení světa na dvě části.

Kanalizace mediálního běsnění na vyhlédnuté oběti

Styl dnešní mediální manipulace dobře vysvětluje odvolávka na archaické kolektivní rituály dané v primitivních společnostech z doby bronzové. Psychózu korporátních médií ohledně Nepřítele by vysvětlil René Girard. Pokud není objekt násilí v dosahu, zaměří se násilí na náhradní oběť. Obětí systému jsme my všichni. Korporátní média vedená pilnými presstitutkami se snaží agresivitu vyděšené a manipulované společnosti převést na náhradní oběť. Její základní vlastnost je, že musí být "obětovatelná“. Jinak by se iracionální násilí vyvolané strachem a bezmocností mas vybíjelo na vlastních. A to po Fergussonu, Řecku a masových protestních pochodech ve Španělsku elita nechce, a vlastně ani my. Zkrátka, utužíme společnost Západu na "křesťanský" způsob. Ukážeme vyděšenému lidu nějakého "Nepřítele" (Islám, Terorismus, Ebola, Putin...). Pak mu vysvětlíme, že je lépe, aby jeden umřel za všechny, protože matematika platí, a pud sebezáchovy také. Pak dotyčného za městem ukřižujeme, tedy mimo pozornost mediálních presstitutek. A máme to v kabeli, alespoň pro jedno planetární procento, které celý cirkus organizuje ve vlastním zájmu. Jak tedy organizuje studenou válku?Senátorka Feinsteinová o CIA: nejprve lhali, teď kradou

redaktor

Článek CIA se dostala do největšího průšvihu za posledních 20 let připomněl jednu z nejzajímavějších bitev v Senátu USA. Senátní výbor pro kontrolu CIA vedený Diannou Feinsteinovou měl na stole, tedy ve svých počítačích, dokumenty kolem 6.000 stran o tajném mučení a věznicích. Na citovaném slyšení senátu obvinila senátorka šéfy CIA, že jejich pilní hoši se tajně vloupali do její kanceláře a z inkriminovaného balíku vyšetřovaných dokumentů odstranili určité stránky. Vloupáním do budov senátu by CIA porušila přímo ústavu USA. CIA už dávno začala odstraňovat důkazy o mučení a tajných věznicích a nyní skrze FBI začala likvidovat spisy a dokumenty. Šlo o čas, kdo se k těmto papírům a diskům dostane dřív, zda hoši z CIA nebo vyšetřovatelé senátního výboru.

Zápas za demokracii začal výkopem senátního výboru, který dne 5.3. 2009 zvolil 14 ku 1 komisi k vyšetřování tajných věznic a mučení za Bushovy éry. Druhé kolo zatím patří CIA: už v roce 2007 zničila dvě kazety s přímými nahrávkami mučení, které chtěl dostat výbor do své ochrany a následně zničila minimálně 900 stran hledaných dokumentů. Ale vyšetřovatelé se mezitím dostali ke skupině mailů, které CIA zničit nestačila. Z nich jasně vyplývá, že agenti si byli vědomi toho, že lidi mučí. Takže skóre se vyrovnalo, protože nyní mohou být vystaveni trestnímu stíhání za zneužití pravomocí a další trestné činy. Pak se CIA pravděpodobně vloupala do kanceláří Senátu, protože potřebovala být o krok napřed.

Feinsteinová kontrovala tím, že veřejně vysvětlila známé přísloví o tom, že kdo lže (jako CIA o mučení), ten také krade (jako to nyní dělá CIA nezákonným ničením dokumentů). CIA má nyní práce nad hlavu. Bojuje pilně na celém světě proti čemukoliv, co ohrožuje mocenské a ekonomické zájmy jednoho procenta. A nyní musí navíc bojovat proti vlastní vládě (která je platí) a proti vlastním občanům, což ovšem dělali už dávno předtím. Nezdolná dáma jménem Feinsteinová ale chce mít ve sporu poslední slovo. Asi se této demokratické senátorce zdá, že oligarchický fašismus není ideální forma vlády. Senátorka prohlásila, že pokud budou obstrukce CIA pokračovat v tomto rozsahu, nechá dokumenty komise odtajnit a zpřístupní je americkému lidu. To nám pak přibude na e-republice hodně práce, ale asi bude stát za to.