Načítání...
 

Svět naruby

2014-11 / 02
Strana: 1 / 2


OddelovacModry

Konec roku jsme věnovali bilancím, o čemž svědčí i toto číslo 2014-11. Věnovali jsme se tématu mediálních manipulací. Ty jsou přímo spojeny se lhaním jedno procenta, čili s činností korporátních majitelů zeměkoule, kterým hlavní média patří. První článek se týká české reality, tristního ráje to na pohled. Další dva články ukazují dynamiku globálních dějů, které jsou s mediálními manipulacemi spojeny. Veřejně se lže proto, že někdo má zásadní zájem na tom, aby před veřejností skryl skutečné úmysly. Skutečná nezávislá média pak nutně zajímá, jaké úmysly to jsou, kdo je reprezentuje, a proč je potřebuje skrývat za cenu lži. Občané v EU prohrávají, protože masově vzdávají boj za demokracii. Ale pak dostanou diktaturu a fašismus, protože jiné řešení Evropa historicky nemůže nabídnout.

Jak jedno promile edituje média

Pavel Letko

Tak nám zavedli cenzuru. Hovory z Lán s prezidentem republiky náš veřejnoprávní Český rozhlas vysílat nebude, jelikož si vyhradil právo do něj zasahovat cenzorskými nůžkami, a prezident takový dehonestující formát odmítl.

Ne, že by tu do této doby cenzura nebyla, ale hrála si na schovávanou, a tak je jen dobře, že se veřejně ukázala ve veřejném rozhlase. Cenzura se vždy uměla dobře skrývat za ušlechtilé úmysly, nikdo nikdy neřekl, oč v ní jde takříkajíc „na plnou hubu“. Jde o to, aby mocný nástroj mocných, kterým média rozhodně jsou, mocným také sloužil. Přece si tu nebude nějaký kmán vyskakovat na pána, a ještě to vytrubovat do světa. Jenže takovou skutečnost je třeba podat poněkud stravitelněji, lid by to třeba nepochopil správně. Tak se cenzura halí do hávu ušlechtilé kultivace prostředí, základní ochrany mravnosti naší mládeže a podobnými naprostými nesmysly, kterým nikdo nevěří v době, kdy podporujeme střelbu raketomety na mateřské školky v Novorossiji. Ale všichni se ušlechtile tváří, že ano a nosí pod paží Gutha Jarkovského a český pravopis. Tak na tom jistě něco bude. Známe to z normalizační televize a rozhlasu různých „spontánních“ manifestací, mítinků a schůzí.

ks_rusko.jpg
Pokrytectví se drží za ruku s manipulací. Včera i dnes. Jenom s tím rozdílem, že dnešní ředitel Petr Duhan svůj krok obhajuje svým přáním vydržet u koryta ředitele ještě alespoň tři roky. Proto hodlá dělat to, co na očích Rady ČRo vidí. Ke slyšení ZDE Rada ČRo říká, že rozhlas má dodržovat svůj kodex, viz zde a že vulgární slova podle něj do vysílání nepatří. Pan ředitel to vyhodnotil tak, že pořady bude předtáčet a vystřihovat tam, kde editor usoudí, že byl porušen zmíněný kodex.

Občané v EU prohrávají, viz rok 2014

Václav Umlauf

Včerejší článek redakce Rok 2014: Oligarchie vítězí nad demokracií mne vyprovokoval k tomu, abych se podíval, jak dopadly občanské iniciativy a petice v EU. Že na nejvyšší úrovni zvítězila oligarchie, je myslím zbytečné psát. Ale stejně jsme to udělali, a to s předstihem. Legální zloděj Juncker, který má na krku postupně odhalovanou Luxembourg-Leaks, se stal předsedou EK. Viz článek Juncker kryl legální zlodějny v řádu stamiliard. Vítězství politiků koupených bankéři a oligarchy je naprosté, protože slabý pokus o vyslovení nedůvěry tomuto zloději odmítl podpořit i předtím slušný europoslanec Keller (Zásadní selhání poslance Kellera v EP).

zlínsko.jpg
Takže pro EU platí v podstatě totéž, co psal předešlý článek pro USA. EU se stalo mopslíkem USA v jeho politice studené války proti komukoliv, kdo se globálně znelíbil. A protože EU přestala mít vlastní politiku, bude v této válce obětována oběma stranami, Spojenými státy i Ruskem, jako první. Chytrému napověz, hloupého trkni. Ale pro EU-populaci to bude drahé trhnutí. Nejspíš je probere z konzumního spánku a občanské lhostejnosti zpět do reality a bude to znamenat přinejmenším rozpad společné měny eura.

Zloději a demagogové vítězí

Jak se dařilo občanským peticím v rámci EU? Přesně opačně jako legálnímu zloději Junckerovi. Protože jsme v rámci našeho webu některé z těchto petic podporovali (právo na vodu, právo na nepodmíněný základní příjem), podívejme se na celkový vztah EU-moci k občanům. Projdeme si od konce hlavní petiční akce občanů v zemích EU, které mířily do Bruselu a do Štrasburku. Tituly iniciativ dávám anglicky.
4 petice měly méně než 6000 podpisů
  • Teach for Youth - podpora mladým učitelům, kteří měli působit v sociálně vyloučených lokalitách zemí EU;
  • ACT 4 Growth - pomoc ženskému podnikatelskému prostředí;
  • Let me vote - prosazení pro všechny občany EU možnost volit ve všech zemích a ve všech volbách, kde už mají právo pobytu jako tzv. resident;
  • Invest in education - vyloučit výdaje na vzdělání z veřejného dluhu a spravovat je jako samostatnou položku, protože zatím jsou z dluhu vyloučeny pouze nadnárodní korporátní neplatiči daní.
http://www.flickr.com/photos/le_haricot/132869163/

Pluralitní kolotoč Západu

Stanislav Blaha

"Extremizace imigračního problému v Německu", píše na Twitteru "reformní" místopředseda KSČM Jiří Dolejš a přidává odkaz na tento článek v České pozici, v němž se popisuje radikalizace německých fotbalových "hooligans" pod protiislámskými hesly. Pokusil jsem se mu na Twitteru stručně vysvětlit, že nejde o náhodu, ale o princip fungování současného demokratického systému v jeho bezmezné pluralitě. Zdá se mi to důležité, a proto jsem se rozhodl svoji politickou teorii západní demokratické plurality trochu rozvést.

1. Neocons jako hybatelé děje

Na začátku jsou naši staří dobří neokonzervativci. Poradí se s lobbisty z vojensko-průmyslového komplexu, poberou peníze na volební kampaň od různých super-PACů a s pomocí stejně tak podplacených prestitutek se nechají zvolit do vládních funkcí. Pokud se volby nepovedou, nevadí. Jsou tu ještě místa různých poradců a think-tanků, a to by v tom byl čert, aby se nepovedlo rozpoutat nějakou dobyvačnou válčičku v zájmu korporátních fašistů. Výsledkem jsou rozvrácené země, statisíce mrtvých a miliony uprchlíků na jedné straně a zisky ze zbrojení a uloupené suroviny v cílových zemích na straně druhé.

2. Národně a nábožensky orientovaný odpor v napadených zemích


Proti dobyvačným válkám logicky a zákonitě vzniká odpor v napadených zemích. Když vám raketa rozbije dům nebo dron zabije dítě, jdete se mstít. A stáváte se bojovníkem za svobodu/radikálem/teroristou - záleží jen na úhlu pohledu. Z pohledu první skupiny je velmi užitečné, když se mezi takové lidi povede zasít vnitřní sváry, a oni se pak začnou vraždit mezi sebou. Odbyt zbraní se zvyšuje a beztrestné loupení přírodních zdrojů dané země může v podmínkách všeobecného rozvratu nerušeně pokračovat. A na Západě můžou korporátní média psát o barbarech, co si navzájem podřezávají krky.