Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Írán-Izrael, 4. den přestřelek (16. 6.)
Podle izraelského Kanálu 12 čelil Izrael od začátku války proti Íránu 11 vlnám íránských útoků (Íránci hlásí 8), včetně odpálení 370 raket a více než 1000 dronů. Jenže podle citace z Izraele (viz odkaz) má druhá strana tisíce raket. Takže Teherán nikam nespěchá. Jeho cílem je v podstatě ukrajinské řešení, tj. demilitarizace Izraele. Navíc ví, stejně jako Rusové, že budou tuto proxy-war bojovat proti NATO a USA, což se už děje. V noci 15.6. se činil spíše Izrael, dále rozebírá infrastrukturu nepřítele. Problém je nukleární zařízení Fordow, jehož podzemí je pro klasické zbraně nedostupné. Izraelci holt nemají ruský Kindžál. Docházejí vražedná překvapení, protože záškodnické buňky s automobily plnými výbušnin v Teheránu a jinde měly jen omezený dopad. Izrael jejich výbuchy civilních zařízení (vodárny, kanalizace) nahlásil jako úspěšný útok letadel, která ale po obnovení PVO jsou velice opatrná. Drony létají na obou stranách, ale ty se daří všem vcelku sestřelovat. Írán za vraždy jaderných vědců zničil Weismannův vojenský institut i s vědci v jaderném oddělení a napadl hlavní vojenskou fabriku Rafael. Zbytek bylo běžné bombardování, čeká se na opětné výsledky zásahů hlavního strategického letiště Nevatim. Přidali jsme marný boj izraelské PVO se dvěma hypersonickými raketami, které zničily elektrárnu v Haifě, což je hlavní strategický přístav (ZDE). Pákistán dodal Íránu první slíbenou várku balistických raket, asi kolem 150 kusů. Jeho další vyhlášení tomu odpovídá: Pokud sionisté jaderně napadnou Írán, budou vyhlazeni jadernou zbraní Pákistánu. Do oblasti míří US-letadlové lodě, ale ty asi dostanou na starost Jemenci. V zahánění těchto ocelových nemotorů už mají praxi. Írán asi začne řešit arabské země, odkud létají PVO střely (USA, EU, Izrael) na letící rakety. První na řadě bude asi Sýrie, je tam nevyrovnaný účet se Západem podporovanou al-Kájdou. Jako odvetu za tekoucí sračky v Teheránu asi Izrael v dalším kole čeká vypnutí elektřiny a odsolovacích zařízení na pitnou vodu. Hlavní sionistický vnitrák Katz krapet ztratil nervy. Moment překvapení je pryč a jede válka na výdrž, v níž místní nemají moc šancí. Proto Katz hrozí zničením Teheránu s 10 mil. obyvatel. Jenže to není domácí, a prozatím neúspěšná genocida proti dětem a nemocnicím v Gaze.

Lidská tvář války na Blízkém východě
Izraelská kolonie Beit Yam v Tel Avivu začíná připomínat Gazu, viz odkaz na Telegram. Válka jistě potrvá dlouho, už teď je totálně manipulovaná v médiích a možná skončí velkou katastrofou. Můžete si stáhnout malá videa, která ukazují konflikt z druhé strany. Jemenci místo národního fotbalu masově sledují na celoplošných obrazovkách on-line přenos z útoku na Izrael (ZDE). V Bejrútu slaví na diskotékách přelet raket z Íránu, viz romantické video se saxofonem (ZDE). Izraelci konečně pochopili na základě íránského ohňostroje v pozadí videa, jak funguje slavný systém PVO zvaný "Iron dome" (ZDE). Záběr dronem ukazuje analog pražských Dejvic, tj. hlavní vilovou čtvrť lampasáků a estébáků, která částečně lehla popelem společně s vybombardovaným ministerstvem obrany v Tel Avivu (ZDE).

Írán-Izrael, druhé kolo v noci 14/15. června
Sluší se dát nejprve slovo napadené straně, takže premiér Aragčí. "Íránské útoky budou pokračovat. První noc jsme uvažovali pouze o vojenských cílech. Protože izraelský režim zasáhl íránské ekonomické cíle, od včerejší noci útočíme na ekonomické cíle a rafinerie v Izraeli." Obě strany začaly v noci rozbíjet infrastrukturu nepřítele. Írán pro vyčerpání nepřátelské PVO zatím používá pouze nejstarší rakety a masově nasadil drony. Přílety hypersonických raket byly minimální. Viz video zhasnutí Haify před útokem na hlavní petrochemickou rafinerii země.

Porovnejte si rychlost dopadu obou raket na videu. Čína vytvořila zásobovací letecký most do Íránu přes Turkmenistán. To by nešlo bez tichého souhlasu Ruska. Na straně Izraele začalo otevřeně bojovat evropské NATO, tj. Velká Británie (zásobuje sionistické PVO) a Německo (tankuje za letu útočící stíhačky). Sionisté se pokusili zavraždit velení jemenských Húthíú na íránský způsob, což se nepovedlo. Jemen na odvetu vyhlásil intenzivní ostřelování Izraele. Válka dostává plošný charakter, asi potrvá týdny a je do ní zapojeno stále více zemí. Obě strany mají podle odhadů okolo jednoho tisíce mrtvých civilistů.

Do hry vstupuje Peking: v Íránu přistává nákladní letadlo s vojenskou pomocí
Vzkaz je jasný: Divoký západ Blízkého východu bude muset počítat s Východem.

Sionistický Izrael má zásadní problém se spojenci a nepřáteli
V rozhovoru Putina s Trumpem údajně znělo, že USA se (zatím?) nebudou přímo angažovat v útoku proti Íránu na jeho území. Naopak pákistánský ministr obrany Chavádža Ásif řekl v parlamentu toto: "Izrael se zaměřil na Jemen, Írán a Palestinu. Pokud se islámský svět nyní nesjednotí, čeká nás všechny stejný osud. Pákistán podporuje Írán. Mlčení již není řešení. Arabská liga by se měla sejít a formulovat společnou strategii." Čínské ministerstvo zahraničí jménem ministra řeklo jasně: „Čína podporuje Teherán v obraně jeho legitimních práv a zájmů.“ To odpovídá pozici Ruska. To se zatím tak jasně nevyjádřilo, ale Kreml má smlouvu o spolupráci s Teheránem. To znamená, že v případě nouze půjdou čínské a ruské zbraně "oficiálně" přes Pákistán do Íránu. Opotřebovávací válka s Íránem a jeho spojenci bude pro Izrael ten nejhorší možný scénář.
Izrael zahájil druhé kolo útokem na plynovou infrastrukturu "Phase 14". Hoří těžební blok Íránu v největším plynovém poli na světě "South Pars/North Dome field", o které se Írán dělí s Katarem. Je zde 10 % světových zásob zemního plynu. Podle videí z Teheránu a jinde (ZDE) se íránské PVO celkem daří sestřelovat další vlnu dronů z Izraele. Ale dnes večer (14.6.) jistě přijde kombinovaný letecký útok na Írán a další odvetné rakety na Izrael.

Naomi Wolf: The Broken City
Jsem opět v New Yorku a posílám vám tuto pohlednici z města, které miluji a které jsem milovala; z města, které je rozbité. Zlomené město, které se snaží znovu najít sebe sama, jako už tolikrát předtím. Jsme lepší? Jsme ztraceni? Změnili jsme se a jde o totální změnu? Zde je několik obrázků, několik momentů pro vás.

Izrael-Írán 1:1 po prvním kole ostré války
Íránci po zabití generálního štábu letectva a vražd jaderných civilních vědců v prvních 3 vlnách útoku Izraele dali dohromady nové velení zabité části velitelského sboru. Zhruba po 8 hodinách odblokovali elektronické rušení domácí PVO, která opět tak nějak funguje nad velkými městy. Generál Ahmad Vahídí oznámil cíle, které byly dosud zasaženy v Izraeli. Strategická základna Nevatim s letouny F-35, F-16 a F-15; těžké tankovací letouny; velitelská a řídící střediska; střediska elektronického boje; Ministerstvo obrany v Tel Avivu; vojenská průmyslová střediska. Stejně jak v případě Izraele šel útok ve třech vlnách raket. Žádná strana zatím nezahájila plošné bombardování měst a hlavních uzlů země (terminály, elektrárny, petrochemie). Izrael zasáhl jaderné zařízení v Natanzu, kde došlo k úniku radioaktivity. Zatím není satelity potvrzeno zasažení izraelského jaderného centra v Dimoně. Podle komentátorů, kteří vyhodnocovali mobilní záběry z ostřelování Tel Avivu, byla účinnost PVO tak 30-40 %.

IDF ukázaly video úderů dronů na místa protivzdušné obrany v západním Íránu, Teherán zvedl červenou vlajku
Izraelská armáda zveřejnila záběry, které podle ní ukazují údery na obranné cíle v západním Íránu, jež předcházely hlavnímu útoku IDF na íránská jaderná zařízení. Záběry ukazují, že údery byly vedeny údernými zbraněmi a drony. Je možné, že bezpilotní letouny startovaly z tajné základny zřízené Izraelem na území samotného Íránu. Již dříve IDF informovaly o dokončení útoku na íránský systém protivzdušné obrany v západní části země. Podle izraelského vedení byly v důsledku úderů zničeny desítky íránských radarů a odpalovacích zařízení a rakety země-vzduch. Kromě toho před útoky na íránská jaderná zařízení izraelská armáda zaútočila na obytné oblasti Teheránu, zejména byly provedeny údery na domy, v nichž žili představitelé velení IRGC a íránských ozbrojených sil a také jaderní vědci. Četné civilní oběti Izraeli vůbec nevadily. Nad íránskou mešitou Džamkarán byla vyvěšena rudá vlajka pomsty. Podle dosavadních zpráv pokračuje Izrael v masivním útoku na Írán, včetně bombardování některých jaderných zařízení. MAAE potvrdila, že íránské jaderné zařízení Natanz bylo zasaženo v důsledku izraelského leteckého útoku. Část letadel údajně startovala z USA kontrolovaných základen v Iráku. Vojenská pomoc Izraeli zahrnuje území Saúdské Arábie, Kataru, Jordánska, Turecka a Sjednocených Emirátů.

Korporátní média prosí Kongres, aby nezakázal reklamy na léky - "Bez peněz od farmaceutických firem nepřežijeme"
Zpravodajské stanice korporátu jsou v plné panice. Kongres se chystá hlasovat o návrhu zákona, který by zakázal velkým farmaceutickým firmám inzerovat přímo spotřebitelům. Návrh zákona by zakazoval jakoukoli propagační komunikaci zaměřenou na spotřebitele, a to i prostřednictvím televize, rozhlasu, tisku, digitálních platforem a sociálních médií. Zákaz zahrnuje všechny reklamy na léky na předpis. Návrh zákona přichází po opakovaných výzvách ministra zdravotnictví a sociálních služeb Roberta F. Kennedyho Jr. k ukončení těchto reklam.

Americká nemocnice prováděla „masovou eutanazii“ pacientů COVID podle tajných protokolů
Přední americká lékařka zveřejnila informace o protokolech nemocnic během pandemie kovidu. Tvrdí, že mnoho pacientů bylo bez souhlasu eutanazováno pomocí kombinace morfinu a inzulínu podle takzvaného „protokolu COVID“. V šokujícím rozhovoru v pořadu The Joe Rogan Experience se doktorka Mary Talley Bowdenová neudržela a popsala to, co lze označit pouze za lékařské pochybení a vraždu ve velkém měřítku.