Načítání...
 

Na Ukrajině eskaluje chudoba

Autor: Andrea Petersová - Zveřejněno 24.11.2022 10:10 - (2596 Návštěv)

Vláda v Kyjevě žádá o velkou pomoc od mezinárodních agentur a západních států, protože drtivou většinu jejího domácího rozpočtu pohlcují vojenské výdaje, obsluha dluhu a vyplácení platů a důchodů. Podle premiéra Denise Šmyhala je nyní 60 % ukrajinského rozpočtu věnováno na obranu.

Memorandum genštábu: Rusko znamená vojenskou sílu a dieselelektrifikaci Ukrajiny

Autor: John Helmer - Zveřejněno 22.11.2022 09:50 - (3110 Návštěv)

Za pomoci peněz a médií od Londýna po Washington a Wall Street vygeneroval režim Borise Jelcina svou alternativu k Leninově elektrifikaci. Zprivatizovaly se ruské elektrárny a distribuční síť, dotovaly dodávky elektřiny dolům a hutím kótovaným na londýnské burze, ukradly platby maloobchodních spotřebitelů a převedly na londýnská a newyorská sídla a bankovní konta.

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý... (Rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.11.2022 17:15 - (1940 Návštěv)

Bohužel, KSČM jako parlamentní strana tyto postoje až příliš často zrazovala. Ale možná i paradoxně, je to jeden z důvodů mého vstupu do strany. Je třeba ji oživit, obrátit k původním komunistickým myšlenkám rovnosti a bratrství. Ve jménu těchto idejí je třeba se pokusit o obnovení naší dávno ztracené národní suverenity.

Proč je třeba čtvrtý odboj aneb V jaké zemi žijeme (2. díl)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.11.2022 00:02 - (2912 Návštěv)

Čtvrtý odboj si musí v pěti větách ujasnit, co z politického programu a hesel nelze za žádných okolností prodat. S politickým praporem tohoto typu je pak třeba bojovat buď do veřejného vítězství, nebo do privátního kriminálu. Tak to v Čechách bohužel chodí.

Kolébka má i hrob můj: V jaké zemi žijeme (1. díl)

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 08.11.2022 16:00 - (2623 Návštěv)

Kompradorské elity, zkorumpovaná vláda a zmanipulovaná média systematicky vytvářejí dojem, jako by existovaly jen dvě varianty. Na jedné straně varianta totální války, válečného hospodářství a "obětí" až do konečného vítězství, na straně druhé kapitulace před zlem představovaným Ruskem a jeho autoritativním vůdcem. Třetí varianta však samozřejmě existuje...

CBDC - Globální komunismus?

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 07.11.2022 13:26 - (2129 Návštěv)

Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.

Kyjevský jaderný experiment selhal

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.11.2022 22:10 - (4001 Návštěv)

První pokus o instalaci paliva Westinghouse do ukrajinského reaktoru v Záporožské jaderné elektrárně skončil poruchou reaktoru a ztrátami ve výši 175 milionů dolarů. Od té doby byly opakovaně hlášeny další nehody s americkým palivem.

PoloVidláci současného venkova

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.10.2022 18:00 - (3659 Návštěv)

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem "OFF GRID" , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Autor: Vladimír Putin/RT News - Zveřejněno 28.10.2022 15:08 - (2995 Návštěv)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).

Otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře

Autor: Andreas Sönnichsen - Zveřejněno 27.10.2022 18:47 - (2459 Návštěv)

Jak jsem již sdělil v dřívější korespondenci s Rakouskou lékařskou asociací, rád s vámi povedu vědeckou diskusi o smyslu a nesmyslu očkování proti kovidu. Opakuji znova: Z vědeckého hlediska je očkování zdravých lidí, zejména zdravých dětí a dospívajících, proti kovidu zločinem, protože škoda je mnohem větší než užitek.

Fašizace EU jede naplno

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.10.2022 14:15 - (3426 Návštěv)

Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc, viz současné udělení Sacharovovy ceny.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE

Chris Hedges: Poznej svého nepřítele
Rozhodnutí Kongresu zakázat železničářům stávkovat a donutit je přijmout smlouvu, která splňuje jen málo z jejich požadavků, je součástí třídního boje. Ten určuje americkou politiku už celá desetiletí. Obě vládnoucí politické strany se liší pouze v rétorice. Spojuje je odhodlání snižovat mzdy, rušit sociální programy, což vláda Billa Clintona učinila v případě sociálních dávek. Dále mařit činnost odborů a zakazovat stávky, které jsou jediným nástrojem zaměstnanců k nátlaku na zaměstnavatele. Tento poslední krok byl proti železničním odborům. Zde se pracovní podmínky zvrhly ve zvláštní druh pekla s masivním propouštěním, odepřením byť jediného dne placené nemocenské a trestajícím pracovním rozvrhem, který zahrnuje nucenou "neustálou pohotovost". Tento krok je další ranou dělnické třídě a naší chudokrevné demokracii.

PS. Je to varovný příklad podle Německa 30. let. Transatlatický Deep state najel na model válečné ekonomiky a musí zničit skutečnou levici a reálné odbory. Pak se jde do války proti Číně, Rusku a vlastně proti zbytku celého normálního světa.

Návod, jak rozeštvat společnost: Jak číst návrhy NERVu?
Nebudu zde rozebírat všechny kroky, ale je patrné, že vláda postupuje čistě ideologicky a na stavu příjmů jí v reálu vůbec nezáleží – spíše jí záleží na tématu fiskální konsolidace, přes které chce plnit své ideologické cíle: 1) Došlápnout si na nízkopříjmové obyvatelstvo a seniory, které je nevolilo a pokud zůstane při smyslech volit ani nikdy nebude. 2) Vytvořit podmínky pro privatizaci penzijního a zdravotního systému (sen všech neoliberálů). 3) Rozeštvat společnost (divide et impera) pečlivě namířenými opatření jako je snížení podpory v nezaměstnanosti (my co makáme x „nemakačenka“). Zavádět kombinaci uvedených opatření v současné době (tj. za situace bezprecedentní inflace, energetické krize, nárůstu cen potravin atd.) je mimořádně asociální, což ale odpovídá zcela vládnímu zadání. Politicky si vláda bude z „doporučení“ NERVu vybírat jako z mimořádně odporného meníčka, které bude následně servírovat skupinám obyvatel, které nenávidí. (Argument)

Česká republika se zavázala očkovat každého muže, ženu a dítě do roku 2030
WHO ve spolupráci s Nadací Billa a Melindy Gatesových a dalšími partnery z řad zemí, agentur OSN i farmaceutických firem vypracovala a uvedla do praxe globální očkovací agendu na příštích deset let. Konkrétním cílem Imunizační agendy 2030 (IA2030) je očkovat každého muže, ženu a dítě na planetě do roku 2030. Imunizační agenda 2030 pod heslem “Nenechat nikoho pozadu” mimo jiné cílí na to, aby se odstranily výjimky z očkování včetně dětí, těhotných žen nebo imigrantů. Česká republika se k dodržování Imunizační agendy IA2030 zavázala prostřednictvím dohody o spolupráci Ministerstva zdravotnictví ČR se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), kterou podepsal 25. března za Ministerstvo zdravotnictví Vlastimil Válek. (Zlatý špendlík)

USA a EU údajně ztratily přehled o 200 miliardách dolarů ve "zmrazených" ruských fondech
Spojené státy a jejich evropští spojenci mají problémy s nalezením dvou třetin nebo více ruských aktiv, které zmrazily na začátku tohoto roku, "protože nevědí, kde přesně se nacházejí", uvedl Charles Lichfield, vedoucí finanční expert Atlantické rady. V rozhovoru pro estonská média Lichfield, zástupce ředitele Centra pro geoekonomii tohoto washingtonského think tanku a odborník na ruský centrální bankovní systém, uvedl, že západní země ve skutečnosti zabavily okolo 80-100 miliard dolarů, nikoli 300 miliard, jak se všeobecně uvádí. (Sputnik)

PS. Buď si Rusové to ukradené vzali zpět, nebo Západ znovu ukradl, co předtím ukradl.

USA a Rusko nejsou v obchodní válce
Údaje o americko-ruském obchodním deficitu ukazují, že v září USA dovezly z Ruska zboží v hodnotě 332,1 milionu dolarů, ale v říjnu dovezly zboží za 732 milionů dolarů, což je o 400 milionů dolarů více. Podívejte se na tabulku z roku 2021. USA a Rusko nejsou v obchodní válce, to jen hloupé EU. (census.gov)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012