Načítání...
 

Jak se lže v EU-kolonii

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 08.08.2022 12:30 - (1088 Návštěv)

Přijedu do Česka a podle veřejnoprávní telky mám pocit, že jsem se dostal do Severní Koreje. Zdejší specialitou je lhaní o Ukrajině, které dosahuje téměř paranoické úrovně.

Arcibiskup C. M. Viganó: Krize lidstva a úpadek Západu

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 05.08.2022 10:45 - (1753 Návštěv)

Aby mohla být sociální struktura znovu vybudována, je zapotřebí si uvědomit, že to, co probíhá, je likvidace státu. Ta je prováděna za spolupráce vládnoucích a celé politické třídy.

Vstoupí Kuba do BRICS?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 01.08.2022 08:00 - (1626 Návštěv)

Možná, že současný chaos provázející selhání kapitalismu, nové války a mezinárodní rozpory odvedou pozornost americké vlády od starostí jak ponižovat Kubu. Možná bude mezinárodní solidarita s Kubou dále růst, není vyloučené, že jižní Amerika bude následovat kroky sociálních reforem, které již začaly.

Válečná ekonomika III: Fialův rozkvět a blahobyt

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 25.07.2022 18:00 - (1861 Návštěv)

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti "demokratických" stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Rusko a "Great Reset“ (1. díl)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 13.07.2022 08:00 - (5739 Návštěv)

Kdo je tedy vlastně Vladimír Putin? A proč chce vytvořit „nový typ společnosti“ založené na změnách genetiky lidí?

Peníze pro život, a ne pro smrt

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 11.07.2022 08:00 - (2225 Návštěv)

Kdy nastane ten den, kdy kriminální jednání bude označeno jako kriminální a trestáno a kdy bankovní systém přestane být nositelem válek a dalších zločinů?


Má vlast aneb Kočka leze dírou, pes oknem

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.07.2022 12:00 - (3406 Návštěv)

Kdysi bylo počinem moudrého panovníka zakládat knihovny a pořizovat překlady cizích děl, naši "panovníci" nyní vyřazuji jak knihy autorů "cizáků", tak autorů našich, ale nepohodlných, těch co překáží ve vidině krásných zítřků.

Hrátky s falešnou pamětí

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.06.2022 12:00 - (2684 Návštěv)

22. února 2022 v podcastu BBC Life scientific hovořil Jim Al-Khalili s Julií Shaw o jejím výzkumu falešné paměti. Cílem výzkumu bylo stanovit, jak dalece může falešná paměť ovlivnit výsledky soudních řízení. V rámci tohoto projektu dospěla J. Shaw k překvapujícímu číslu. Existuje až 70 procent lidí, kterým lze jednoduchou technikou vytvořit falešnou paměť dokonce o tom, že spáchali trestnou činnost.

E-republika, agenti a mimozemšťani

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.06.2022 21:10 - (3918 Návštěv)

Odolával jsem poměrně dlouho, ale bohužel na každé prase se už někde vaří voda. Volal mi Stan a řekl, že podle amerických kritérií jsem prý mimozemšťan. Ty potvory se hodně množí a jsou už dávno mezi námi.Ze zprávy vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil (VSU) Zalužného prezidentu Zelenskému

 • početní stavy vojenských sil zůstávají navzdory mobilizaci na úrovni 43-48 %;
 • více než 191 000 mrtvých a zraněných;
 • více než 80 % záložníků z páté vlny mobilizace již bylo zabito, zraněno nebo dezertovalo;
 • statistiky pohřešovaných osob nejsou vedeny;
 • zdravotnictví je vyčerpáno na maximum, těžce zranění jsou převáženi k ošetření přes Polsko do Evropy;
 • katastrofálně chybí ruční zbraně a pancéřové vybavení;
 • pouze jeden ze tří vojáků je vybaven a připraven k boji, ostatní musí bojovat s tím, co mají;
 • výplata hlavních pracovních poměrů mobilizovaným vojákům byla zastavena a výplata bojových dávek se zpožďuje až o tři měsíce;
 • západní vojenské technice dochází životnost: týká se první várky amerických houfnic M777 a M109 SAU, německé PzH 2000 SAU a raketometů MARS II z posledních dodávek;
 • nedostatek kvalifikovaných odborníků na používání západních zbraní;
 • problém s náhradními díly, spotřebním materiálem a nutností speciálních podmínek pro opravy zahraničních zbraní;
 • technika je nevhodná pro intenzivní použití v terénu. (Nová republika)

Rusko varuje před polskými plány na Ukrajině
Podle Moskvy Polsko nejenže připravuje scénář pro rozmístění svých "mírových" sil v západních částech Ukrajiny, ale také se snaží získat kontrolu nad perspektivními odvětvími ukrajinské ekonomiky, především nad zemědělstvím. Ruská zahraniční zpravodajská služba (SVR) tvrdí, že polské společnosti využívají obtížného stavu, v němž se nacházejí ukrajinští zemědělci, a domlouvají se na odkupu jejich zboží za snížené ceny, což údajně některé ukrajinské zemědělské podniky tlačí k bankrotu. Agentura tvrdí, že polské subjekty pak tato aktiva vykupují za výhodné ceny. "To lze ilustrovat například nákupem nové úrody ječmene za 30 dolarů za tunu, což je téměř pětkrát levnější než skutečná cena tohoto produktu," poznamenala SVR ve své zprávě. (RT News)

Miliony Němců nebudou schopny zaplatit za vytápění
Německé sdružení nájemníků (DMB) varovalo, že nejméně třetina Němců s nízkými příjmy nebude schopna platit stále vyšší účty za energie, a vyzvalo vládu, aby provedla změny v programech bydlení. "To je opravdu hodně lidí," řekl v neděli šéf DMB Lukas Siebenkotten listu Der Tagesspiegel. "Mluvíme tu o milionech." (RT News)

Eurokomise vyčlení 6,5 milionu eur na „podporu“ kosovského ministerstva vnitra
Daný program má za cíl posílení sektoru vnitra, zejména kosovského ministerstva vnitra a struktur na něm závislých, a také na jeho uvedení do souladu s evropskými standardy,“ uvádí se v dokumentu, který dostala k dispozici televize RT. Příjemcem a partnerem programu bude kosovské ministerstvo vnitra a také jeho struktury, včetně policie, agentury soudního lékařství a správy matričních úřadů. (Sputnik)

Ruský velvyslanec v Bělehradě oznámil potřebu umístit v Srbsku ruské vojenské základny
Ruský velvyslanec v Srbsku Alexandr Bocan-Charčenko prohlásil, že Rusko a Srbsko budou pokračovat v úzké spolupráci ve vojensko-technické oblasti, a zdůraznil potřebu rozmístění ruských vojenských základen a zařízení v Srbsku. Podle ruského diplomata je rozmístění ruských vojenských základen na území Srbska výsostnou záležitostí tohoto evropského státu, nehledě na to, že na tom má zájem i Rusko. (Avia pro)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012