Načítání...
 

Jídelníček, potraviny a naše zdroje

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 12.03.2023 09:25 - (1891 Návštěv)

Jestliže místo řepy vytahujeme z ukrajinské černozemě naše tanky, nemůžeme se divit, že potraviny nejprve notně podraží a pak zmizí úplně.

Chce vůbec ruský štáb vyhrát válku na Ukrajině?

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 10.03.2023 23:50 - (2592 Návštěv)

Podívejme na etapu "divné války", kterou po vzoru zmatených západních spojenců Hitlera nyní vede ruská "stavka", neboli generální štáb Ruské armády na Ukrajině.

Politické procesy v dnešním Česku? Případ první, vysílání Svobodného rádia

Autor: Josef Skála, Václav Umlauf - Zveřejněno 25.02.2023 21:30 - (4513 Návštěv)

Ti vládní kazisvěti se bojí diskuse víc, než Lucifer krucifixu. Moderní komunikace však drolí i samoděržaví této tzv. “demokratické” cenzury. Proto se režim, jenž sliboval netušená práva a svobody, utíká i k politickým procesům. Do krajně prekérní soutěsky to zahání i ruku zákona. Tím větší respekt čeká každého policistu, státního zástupce i soudce, který těm tlakům dokáže odolat.

Mír a Burkina Faso

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 23.02.2023 13:52 - (1776 Návštěv)

Ekonomie má a bude mít zásadní roli v rozhodování afrických států. Koloniální mocnosti již nezvládají silou prosadit svoji nadvládu.

Chris Hedges: Budování pravo-levé koalice proti válce

Autor: Chris Hedges - Zveřejněno 19.02.2023 13:00 - (2316 Návštěv)

Pro ty, kteří přímo trpí agresí USA a NATO, nejsou požadavky shromáždění Rage Against the War Machine ve Washingtonu z 19. února jen teoretickou otázkou. Pro ně je to otázka života nebo smrti. Vítají každého spojence.


Guccifer aneb Práskači, disidenti a jejich pomocníci 6

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 18.02.2023 20:00 - (1717 Návštěv)

Přestože v průběhu roku 2013 Lazar ukradl soukromou korespondenci téměř všem, od bývalého člena sboru náčelníků štábů až po autorku seriálu Sex ve městě Candace Bushnellovou, tak nenašel, co hledal.

Uprostřed amerických sankcí

Autor: Tyler Durden - Zveřejněno 15.02.2023 21:33 - (2936 Návštěv)

Spojené státy posílají pomoc na okupovaná území, ze kterých kradou ropu.

Jak vést české lumíky do války, snadno a rychle

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 29.01.2023 18:50 - (7162 Návštěv)

Prvním čtením prošla zásadní změna ústavy, která oddělila předešlé etapy české státnosti od nového režimu pod vládou Deep state. Vláda fialové pětikolky chce rozhodovat o pobytu cizích vojsk na našem území i o vyslání ozbrojených sil mimo území státu.

Proč Putin otálí se zimní ofenzívou

Autor: Mistr Z, Rusko - Zveřejněno 25.01.2023 11:50 - (5273 Návštěv)

Připravuje se rozšíření války na Ukrajině skrze přímý konflikt mezi Ruskem a NATO v západní Ukrajině, kterou nejspíš obsadí Polsko. Je dobré vědět, jak tento vývoj k dalšímu kolu války vidí nezávislí komentátoři v Rusku.

Prezidentské volby 2023: Tragický výsledek 1. kola

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 21.01.2023 22:14 - (3306 Návštěv)

V zemi, kde má vláda důvěru cca 30 % obyvatel a v níž je cca 50 % obyvatel naladěno spíše pacifisticky, mi takový výsledek 1. kola prezidentské volby nedává smysl.


Týdenní podcast e-republiky

Uvádíme dokument italského režiséra Massima Mazzucca televize Contro.tv. V česky dabované verzi uvedla Odyssee. Na předchozí díl věnovaný Ukrajině odkazujeme pod videem. Komentáře vítány, samozřejmě včetně kritických.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Přehled bojů z Ukrajiny 20.3.2023 na interaktivní mapě
Uzavírají se kleště kolem města Bachmut/Artjumovsk, chybí 2 km do uzavření kotle.

Zhruba na stejné úrovni kleští je uzavření kotle u Avdějevky. V obou případech jsou Ukrajinci odřezáni od hlavní zásobovací trasy. Pomohla by jim pouze úspěšná protiofenzíva. (Youtube)

Prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina na II. Mezinárodní parlamentní konferenci "Rusko-Afrika"

  • Partnerství mezi Ruskem a zeměmi Afriky nabralo další dynamiku a dostává se na novou úroveň: ruská strana provádí důležité kroky pro zajištění prosperity a blahobytu afrického obyvatelstva.
  • Plánuje se další rozšíření africké kontinentální zóny volného obchodu. Je nutné urychlit přechod na národní měny ve vzájemných výměnách.
  • Obrat zboží za rok 2022 dosáhl téměř 18 miliard dolarů, přičemž Rusko odepsalo dluh africkým státům ve výši více než 20 miliard dolarů.
  • V současné době jsou v provozu velké investiční projekty v hodnotě 15-25 miliard dolarů: Rosněfť, Alrosa, Lukoil, Rostatom a Rosgidro jsou klíčovými ruskými společnostmi na africkém kontinentu.
  • Rusko prodloužilo "obilnou dohodu" o 60 dní v zájmu nejchudších zemí Afriky: pokud nebude rozhodnuto o dalším prodloužení, ruská strana dodá potřebným zemím obilí zdarma. Na africký kontinent bylo od začátku "dohody o obilí" posláno více než 12 milionů tun obilí.
  • 27 tisíc afrických studentů absolvuje studium na ruských univerzitách, asi 5 tisíc z nich na základě federálních kvót. V nejbližší době se kvóta pro přijímání studentů z Afriky na vysoké školy v Ruské federaci zdvojnásobí.
  • Rusko poskytuje africkým zemím pomoc v boji proti terorismu: pokračuje vojensko-technická spolupráce a výcvik vojenského personálu včetně dodávek techniky. (vk.com/rybar_force)

Jefim Fištejn: Po covidu o covidu
Stačilo by projevit lítost nad tím, že vědecká pravda byla v tomto případě rukojmím mocenských nebo finančních vlivů na teoreticky čistě odbornou organizaci. Jenže v celé této příhodě je obsaženo také důležité varování před ochotou některých lidí pokládat vědecký problém za problém ideologický a hledat odpověď podle toho, zda slouží či neslouží věci pokroku. (Český rozhlas)


Zbyněk Fiala: Napětí na bankovním trhu trvá
Utišení paniky, která hrozila americkým bankám po pádu SVB, zatím stálo jen přes diskontní okénko Fed 153 miliard dolarů. To je víc, než tudy proteklo na začátku finanční krize 2008. (Parlamentní listy)

Řád a důstojnost. Už je to tady
Agent Pávek se tak již v roli prezidenta ocitl v prekérní situaci. Tři dny po inauguraci dostal k podpisu procedurálně vadný zákon, který se týká 3 miliónů lidí a ty procedurální vady vznikly proto, aby se on dostal na hrad. Rozvědčík se chytil do pasti Fialenkova populismu. Vnímáte takovou situaci jako dostatečně důstojnou? Já si nemohu pomoci, mně to tak nepřipadá. Připadá mi to zhruba tak důstojné, jako si pochcat vlastní boty. (D-Fens)


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014