Červen 18, 2010
O izraelském útoku na mezinárodní humanitární konvoj s pomocí pro palestinský koncentrační tábor v Gaze již bylo napsáno téměř vše. Informace, dezinformace, lež, možná i trochu pravdy. Čeští pravicoví politici a mainstreamoví novináři se v jednom šiku postavili na stranu sionistického režimu státu Izrael.
O novinářích není třeba si dělat iluze, neboť pracují námezdně, a za peníze vyrobí i z nehorázné lži absolutní pravdu. Ostatně nic jiného se od nich neočekává. V případě politiků je však nutné mít se na pozoru. Politici jsou zaměstnanci, které platíme my občané proto, aby nás zastupovali a jednali v našem zájmu. Pro občany je tedy užitečné a důležité seznámit se s názory a dosavadní činností uchazeče o nejvyšší volenou funkci v naší zemi, o funkci prezidenta České republiky. Na ústavně nejvyšší post v zemi poulí bulvy Přemysl Sobotka, který by se v roce 2013 o něj „rád ucházel v přímé volbě“ (ovšem nepřímá volba by díky možnosti zákulisního vyjednávání přece jen byla výhodnější).
Předseda Senátu Sobotka jako ústavně druhý nejvyšší státní činitel pobýval v době incidentu ve Středozemním moři na státní návštěvě Izraele, kde prohlásil, že "podle mého názoru došlo v podstatě k plánované provokaci, která se skrývala za humanitární pomoc". Sobotkův názor na nezákonné přepadení mezinárodního humanitárního konvoje Izraelem se podivuhodně shoduje s argumentací izraelského premiéra Netanjahua téměř v harmonickém akordu. To je velmi pozoruhodné zjištění, protože precedentně by podle Sobotky mohlo být poskytování humanitární pomoci potřebným považováno za provokaci, případně až snad za terorismus.
Donebevolající zhovadilostí je i další Sobotkovo prohlášení. „Ukazuje se, že má včerejší prohlášení byla pravdivá. V daném okamžiku se objevuje určité propojení humanitární společnosti směrem na Al-Káidu. Izraelci to vnímají jako porušení blokády. A blokáda je právě pro boj s terorismem nesmírně důležitá. Hamás přeci není žádná mírumilovná společnost. To jsou teroristé, kteří atakují Izrael“.
„Musíme vycházet z podložených informací. Ne jen z mediálního obrazu, který vytvářeli lidé na těch lodích. Máme i druhou stranu informací a to je potřeba brát v potaz. A znovu opakuji, že Hamás je pro Evropu a pro svět teroristickou organizací. Do Gazy podle potvrzených informací humanitární pomoc normálně proudí jinými cestami. Toto ale byla řízená a plánovaná provokace“.
„Myslím, že se to odehrálo v rámci parametrů, tak jak to má být,“ podotkl Přemysl Sobotka. O žádných závažných incidentech vůči zadrženým neslyšel a pravděpodobně slyšet ani nechtěl.
Předsedovi Knessetu Rubymu Rivlinovi Sobotka řekl: „Jako lékař samozřejmě lituji ztráty každého života, ale není pochyb, že toto byla plánovaná provokace, jejímž cílem bylo chytit Izrael do pasti.“ „Mnozí v evropské komunitě cítí totéž co já,“ dodal, „ale mají obavu říci to veřejně.“
Předseda izraelského Knessetu (senátu) poděkoval svému hostu a českému národu za „desetiletí trvající vřelost vůči Izraeli a podporu českého vedení při každé příležitosti.“
Během izraelské protiteroristické operace Lité olovo na přelomu let 2008 a 2009 vydal český ministr zahraničí (Schwarzenberg) prohlášení:
„Považuji za nepřijatelné, že jsou ostřelovány obce, v nichž žijí civilisté. Izrael má proto nezadatelné právo bránit se proti takovým útokům. Ostřelování ze strany Hamasu znemožňuje považovat tuto organizaci za partnera k jednáním a vést s ním jakýkoliv politický dialog.“
Výsledkem bylo 1 417 mrtvých Palestinců z toho 926 civilistů, zavražděných v mnoha případech fosforovými bombami zapovězenými OSN. Na izraelské straně bylo 13 mrtvých Izraelců, tři civilisté, a deset vojáků, z nichž čtyři vojáci byli zastřeleni „přátelskou palbou“.
Peres šéfovi Senátu poděkoval za jeho výroky o zásahu: "První větou, kterou mi pan prezident řekl, mi poděkoval za moje prohlášení... Říkal, že jsem z mála odvážných evropských politiků," popsal Právu průběh schůzky Sobotka. "Říkal jsem, že jsme tam (v konvoji) měli čtyři české občany... Neznám ale podstatu jejich ohrazování se proti špatnému zacházení. Podle mého názoru počítali s určitým rizikem, které tam je, a musí počítat s tím, že když je jich přes 600, tak je to tak velký dav, že i zdejší policie s tím měla problém," ... "Podrobnosti kolem toho ale nevím, tak jsem mu (Peresovi) pouze poděkoval za to, že jejich policie kauzu těch čtyř Čechů ukončila, a že se mohli odtransportovat mimo Izrael..."
Z uvedených veřejných prohlášení předsedy Senátu Sobotky tedy vyplývá, že zájmy, které zastupuje, pravděpodobně nejsou zájmy občanů České republiky, nýbrž zájmy někoho úplně jiného, o morálce nemluvě, a ozbrojený únos vlastních občanů z mezinárodních vod na území Izraele za terorismus nepovažuje.
Předseda senátu Sobotka přednesl projev u příležitosti vyvraždění Lidic, kde mimo jiné řekl: "Svět se zmenšuje. Zlo, které páchá někdo na druhém konci planety, je v dnešním globalizovaném světě nebezpečně blízko nás".
Je zajímavé, že Sobotka poukazuje na páchání zla někoho na druhém konci planety, ale ozbrojený protiprávní útok na mezinárodní humanitární konvoj téměř za humny, navíc v mezinárodních vodách, nepovažuje za páchání zla.
Sobotka je zatím jediným uvažovaným kandidátem ODS na funkci prezidenta České republiky, kterého Nečas obhajuje těmito slovy: „Jsem přesvědčený, že pan předseda Senátu Přemysl Sobotka dozrál v politickou osobnost, která má na to, aby byla prezidentem republiky, aby uspěla v přímé volbě. Je to člověk, který vykonává funkci druhého nejvýše postaveného ústavního činitele s velkou noblesou, ale také s jistou neokázalostí a velkou dávkou civilnosti. A to je, myslím si, velice pozitivní.“
Po neomalené a patolízalské podpoře aktu pirátství Izraele vůči humanitární organizaci by předseda Senátu Přemysl Sobotka (alias Farmisal Subodka) spíš měl kandidovat na post prezidenta státu Izrael, jehož teroristické činy proti jiným zemím i občanům České republiky tak urputně hájí.