Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7664

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8551 Ukolébavka pro smolaře

Ukolébavka pro smolaře
Hajej, drobečku, hajej, dadej…
Pěkně si na chodník sebou sek,
jak na jatkách boží dobytek,
či jako bys byl přivožralej.
(Kulturní noviny)

8550 Vznik družstev na dnešní Kubě

Vznik družstev na dnešní Kubě
V těchto dnech, s tím, jak se kubánská revoluce vzdaluje od centrálně řízeného státního socialismu minulého století, se její předáci snaží zespolečenštit své instituce novým způsobem. (Monthly Review via Kulturní noviny)

8549 Ostrůvek zelený: Miluška Kubíčková

Ostrůvek zelený: Miluška Kubíčková
Tobě dávám
Od Tebe přijímám
Spolu se dělíme
A z toho žijeme...
(Kulturní noviny)

8548 Nevídaný cit pro právo

Nevídaný cit pro právo
Vražda ze Salisbury je podivná a bylo by dobře ji vyšetřit. Zájem je však spíše na tom ji použít jako zástěnu pro vraždění v podstatně větším rozsahu. (!argument)

8547 Vrece prasklo

Vrece prasklo
Anton Doktorov a Pavel Janíčko napsali o tom, co se podle jejich názorů děje na Slovensku. Proč číše přetekla a lze čekat nějaké řešení? (!argument)

8546 Kauza Skripal a Jistě, pane premiére

Kauza Skripal a Jistě, pane premiére
Možná nejsem první, kdo si při britské „kauze Skripal“ a okamžitě následujících ničím nepodložených obviněních Ruska a jeho prezidenta okamžitě vybavil jednu epizodu ze staršího populárního a skutečně skvělého televizního seriálu BBC „Jistě, pane premiére“, ve kterém se Velká Británie rozhodne před veřejností kamuflovat jakýsi vnitřní malér, trapnou příhodu domácího původu, vypovězením ruských diplomatů ze země. (!argument)

8545 Zdeněk Mahler: My Češi bychom těm agresorům někdy strašně rádi dali přes hubu – ale ono je jich moc!

Zdeněk Mahler: My Češi bychom těm agresorům někdy strašně rádi dali přes hubu – ale ono je jich moc!
V Mahlerově věži (nikoli skleněné!). Rozhovor. (Kulturní noviny)

8544 Tereza Spencerová: EU dává ruce pryč od „kauzy Skripal“

Tereza Spencerová: EU dává ruce pryč od „kauzy Skripal“
Je to vývoj kolem „kauzy Skripal“, co nutí britskou vládu uchylovat se k nadávkám? (Parlamentní listy)

8543 Kalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové... Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí

Kalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové... Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí
Mně osobně se to vystoupení dvanáctiletých dívčin z církevní školy docela líbilo. Jenom jedna z přednášejících se mi zdála tak trochu vyžilá. Asi už toho má za sebou hodně. Rozhodně bych oslovil mladší ročníky, nejsou ještě tak zkažené výchovou. (Parlamentní listy)

8542 Litviněnkův otec se objal s "travičem" svého syna

Litviněnkův otec se objal s “travičem” svého syna
Walter Litviněnko, otec bývalého spolupracovníka FSB Alexandra Litviněnka, se v pořadu Prvního kanálu “Ať hovoří” (Пусть говорят) přivítal a objal s Andrejem Lugovým, kterého Velká Británie viní z vraždy jeho syna. (Vzgljad.ru)

8541 Dochází k blokaci a cenzuře mailů?

Dochází k blokaci a cenzuře mailů?
Před prapodivným chováním některých soukromých společností, které »zjevně fízlují občany a zkoumají jejich korespondenci, tentokrát elektronickou«, varoval ve svém prohlášení předseda Asociace nezávislých médií a bývalý policejní prezident Stanislav Novotný. Podle jeho zkušeností dochází v některých případech k blokaci a cenzuře e-mailů. (Haló noviny)

8540 Historka s Novičokem je dalším podvodem ve stylu irácké ZHN

Historka s Novičokem je dalším podvodem ve stylu irácké ZHN
Novičoky“ byly specificky navrženy tak, aby je bylo možno vyrábět z běžných přísad v jakékoliv vědecké laboratoři. Američané demontovali a prostudovali zařízení, které je údajně vyvíjelo. Je zcela nepravdivé, že je mohli vyrábět pouze Rusové, když je může vyrábět kdokoliv. (The Truth Seeker via Zvědavec)

8539 Zemřel spisovatel Zdeněk Mahler, autor scénáře k Nebeským jezdcům a Božské Emě

Zemřel spisovatel Zdeněk Mahler, autor scénáře k Nebeským jezdcům a Božské Emě
Zemřel spisovatel, publicista a popularizátor vážné hudby Zdeněk Mahler, bylo mu 89 let. Jeho tvorba měla opravdu široký záběr, od filmových a divadelních scénářů, přes biografie významných osobností, až k odborným muzikologickým publikacím. Po studiu na filozofické fakultě pracoval Zdeněk Mahler v 50. letech v Československém rozhlase, od roku 1960 byl spisovatelem na volné noze. (Český rozhlas)

8538 Lidi vedli na jatka, řekl Novinkám ukrajinský vězeň svědomí k mobilizaci

Lidi vedli na jatka, řekl Novinkám ukrajinský vězeň svědomí k mobilizaci
Válka na Donbasu se většinou na Západě prezentuje jako konflikt, kde Ukrajina čelí hybridní ruské agresi, protože se Rusko zmocnilo Krymu. Všichni si to však nemyslí, dvaapadesátiletý novinář Ruslan Kocaba dlouhodobě tvrdí, že jde o válku občanskou, a proto vyzýval lidi, aby odmítali mobilizaci. Byl za to stíhán a Amnesty International ho označila za prvního ukrajinského vězně svědomí. „Pro vládu je teď výhodné podporovat válku,” řekl Kocaba v rozhovoru pro Novinky. (Novinky)

8537 Spiknutí za účelem prodeje léků. Česká policie obvinila 25 lékařů a manažerů farmaceutických společností

Spiknutí za účelem prodeje léků. Česká policie obvinila 25 lékařů a manažerů farmaceutických společností
Vyšetřovatelé tvrdí, že 16 zástupců farmaceutických společností „vyplácelo” devět lékařů. Lékaři za to doporučovali nebo předepisovali „potřebné” léky svým pacientům. (AC24)

8536 I ty, Naďo?

I ty, Naďo?
Savčenková: Revoluce na Ukrajině neproběhla z podnětu Ruska, ale s podporou Západu. Osobně jsem viděla, jak Parubij přivedl snajpery do restaurace... (zlk)

8535 Z ruského letadla se na přistávací dráhu vysypalo 172 zlatých cihel

Z ruského letadla se na přistávací dráhu vysypalo 172 zlatých cihel
Cenný náklad v hodnotě 21,5 miliardy rublů patřil podniku Čukotská důlně geologická společnost. (Sputnik)

8534 Zemřel hacker Lamo, bylo mu 37 let

Zemřel hacker Lamo, bylo mu 37 let
Ve věku 37 let zemřel ve Spojených státech počítačový hacker Adrian Lamo, na základě jehož informací byla zatčena Chelsea Manningová. Ta ještě jako vojín Bradley Manning poskytla serveru WikiLeaks tajné armádní a diplomatické dokumenty, za což byla odsouzena k 35 letům vězení. Příčina Lamova úmrtí, o níž v sobotu informoval zpravodajský server BBC News, zatím nebyla zveřejněna. (Novinky)

8533 Obživlosti: Skandování

Obživlosti: Skandování
Ať už vládne kdokoli, vždy se nakonec náměstí zaplní neštvanými lidmi, kteří skandují, že těch, kteří vládnou, už bylo dost. Ne vždy přitom padne vláda anebo dokonce režim. Čeká se na to, zda skandující skandování neomrzí, respektive zda zůstane pouze u skandování, anebo zda si do zápasu za slušnost, pravdu a demokracii přinesou také zápalné láhve a železné tyče. (Kulturní noviny)

8532 Prezident Asad provedl inspekci vojsk ve východní Ghútě

Prezident Asad provedl inspekci vojsk ve východní Ghútě
Východní Ghúta byla v držení rebelů od roku 2012. (RT.com)

8531 Svátek marodérů

Svátek marodérů
Poté, co turecká armáda obsadila Afrín, byl fakticky vydán v plen protureckým bojovníkům, čehož “zelená pěchota” s radostí využila. (Colonelcassad)

8530 Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel

Čínský sociální kredit v praxi: „nedůvěryhodní“ nesmí do vlaků a letadel
Opatření, které lze chápat i jako účinný mocenský nástroj pro eliminování nepohodlných občanů. Lidé, které čínská vláda určí jako nedůvěryhodné, budou mít už od května velký problém cestovat. Další kroky se ve spolupráci s největšími technologickými firmami chystají. (Technet.cz)

8529 MMF vydal novou studii o distribuci zisků z globalizace

MMF vydal novou studii o distribuci zisků z globalizace
Nová studie ukazuje na to, že výnosy z globalizace se snižují s tím, jak jsou země globalizovány. Ty nejvíce globalizované už nezaznamenávají dopady na růstová čísla. Příjmová nerovnost je přímý důsledek globalizace. (!argument)

8528 Když se Putin nudí

Když se Putin nudí
Podle výsledků ruských voleb Vladimír Putin právě přesvědčivě prokázal, že společnost sjednotit dokáže. Je to vlastně tak trochu s podivem. Pokud bereme vážně zprávy světových agentur, nemohl mít příliš času věnovat se volební kampani. (!argument)

8527 Vznikl Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Vznikl Nadační fond PRAVDA O VODĚ
Voda je život a ne zboží. Voda je pro stát a jeho občany tím, čím je krev pro člověka. (Pravda o vodě)