Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8225

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
9116 Ukrajinští nacionalisté učí děti střílet Rusy i nenávidět dekadenci Evropy

Ukrajinští nacionalisté učí děti střílet Rusy i nenávidět dekadenci Evropy
Střílet Rusy a jejich sympatizanty učí děti na táborech ukrajinští ultranacionalisté, které financuje vláda v Kyjevě. Nejmladší generaci vštěpují i nenávist k sexuálním menšinám jako údajné dekadenci Západu, upozornila agentura AP. (iDnes)

9115 Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert

Cenzura je zpět. Nové metody, technicky propracované. Google, média, mládežníci, popsal přesně expert
Nehoráznost, orwellovské praktiky. Korporacemi najatí mládežníci, kteří omezují názory těch, se kterými nesouhlasí. Takový je v kostce stav internetové svobody slova podle programátora a pedagoga na Českém vysokém učení technickém v Praze Pavla Cimbála. (Parlamentní listy)

9114 Smrtelně nebezpečné S-300

Smrtelně nebezpečné S-300
„Od té doby, co byl v Sýrii instalován systém S-300, nebyl ani jeden let. S-300 je věcí, která změnila rovnováhu sil v regionu,“ řekla novinářům členka komise pro zahraniční politiku a obranu izraelského Knessetu Xenie Svetlova. (Pavel Šipilin via Outsidermedia)

9113 Praha, Jazzová sekce, 17. listopad 2018 od 11.00: „O nás s námi“

Praha, Jazzová sekce, 17. listopad 2018 od 11.00: „O nás s námi“
...přijeďte 17. listopadu do Jazzové sekce v Praze, kde po celý den už od 11 hodin dopoledne budeme společně debatovat o stavu země, Evropy i světa. Jazzová sekce je ve Valdštejnské ulici číslo 14. (Nová republika)

9112 Zemřel Jan Petránek: Poslední rozhovor pro Literární noviny

Zemřel Jan Petránek: Poslední rozhovor pro Literární noviny
Takže ano, americko-ruské vztahy jsou velice špatné, protože Rusko nechce dovolit to, co by Západ – a to se týká jak Spojených států, tak Evropské unie – velice rád viděl, totiž to, aby Rusko bylo na kolenou a zavedlo západní model ekonomiky. K tomu nikdy nedojde, na to je Rusko příliš velká země. Vzpomínám si na to, co říkal Churchill: „Rusko nikdy není tak silné, jak by chtělo být, a nikdy není tak slabé, jak slabé by ho chtěli mít jeho odpůrci.“ (Literární noviny)

9111 Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie

Sýrie: Mír nastane tehdy, až bude odstraněna džihádistická ideologie
Sýrie by již brzy měla být svědkem ukončení ozbrojených střetů na celém svém území, s výjimkou oblastí, které okupují Turecko a Spojené státy. Mezinárodní tisk se nyní zaměřuje na návrat uprchlíků, obnovu zničených oblastí a zabránění návratu evropských džihádistů. (Oriental Review via Zvědavec)

9110 Vyčištění muničního skladu se ještě prodraží. Má stát další půlmiliardu

Vyčištění muničního skladu se ještě prodraží. Má stát další půlmiliardu
Pyrotechnické vyčištění muničního areálu ve Vrběticích na Zlínsku bude stát další půl miliardy a potrvá několik let. Podle deníku Právo je to odhad expertů státního podniku Vojenské lesy a statky (VLS). Odminování a ostraha areálu po výbuších z roku 2014 vyšly stát už na stovky milionů, celkový účet pravděpodobně přesáhne miliardu, píše Právo. (Echo24)

9109 Recenze: Sex, drogy a rokenrol pořád stačí. Nové album české skupiny Lucie se povedlo

Recenze: Sex, drogy a rokenrol pořád stačí. Nové album české skupiny Lucie se povedlo
V dnešní době bude těžko kontroverzní jako někdejší na kokain odkazující píseň Medvídek z konce 90. let. Ukazuje ale, že také v překalkulovaných časech popu z excelových tabulek Lucie zůstává věrna své bezostyšnosti. A že jejím prazákladem je stále neotřesitelný triumvirát: sex, drogy a rokenrol. (Aktuálně.cz)

9108 Mediální hovínka XIII.

Mediální hovínka XIII.
Jsem divnej, když si to přeložím jako: „Ožrali se v bistru pastisem a v půl pátý ráno dospěli k názoru, že by chudince Francii prospělo, kdyby dal někdo motýlu Emanuellovi po bembeřici koulí na petangue?“ A nějaký uvědomělý francouzský elf je prostě naprášil? (Non serviam)

9107 Politická ekonomie strachu

Politická ekonomie strachu
Zpráva Národní rozpočtové rady o udržitelnosti veřejných financí odkrývá značné nedostatky zdejší veřejné debaty o ekonomice: chybí nám schopnost uvažovat o dlouhodobých trendech a pracovat s evropskou i globální perspektivou. (Deník Referendum)

9106 Washington dostal čínské varování

Washington dostal čínské varování
Jediná sféra, ve které si zatím USA zachovávají globální prvenství, je vojenská. Je to logické: Zbankrotují v momentě, kdy by přišly o systém svých vojenských základen držících pod krkem nebo na mušce celou planetu. (RT.com via Outsidermedia)

9105 Část diváků nás nenávidí. Nedělám propagandu, uvedl Wollner z ČT. A co zaznívá z druhé strany, si asi umíte představit

Část diváků nás nenávidí. Nedělám propagandu, uvedl Wollner z ČT. A co zaznívá z druhé strany, si asi umíte představit
Šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner zavzpomínal na besedě o dezinformacích a propagandě, že dřív měla Česká televize publikum, které ji mělo rádo, zatímco dnes ji nenávidí. Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek to vysvětluje tím, že občas je člověku z vysílání ČT špatně, protože to není práce novináře, ale práce propagandistů. (Parlamentní listy)

9104 Referendum o Trumpovi: Opět totálně vyhrál!

Referendum o Trumpovi: Opět totálně vyhrál!
Lež, že jde o plichtu, už nebaví ani bažiny z ČT. Vzpoura bílého hetero muže pokračuje. Co to znamená pro nás? K jásání je ještě daleko. Válka však kdykoli. Bděme. Lidé. (Protiproud)

9103 Politická propaganda se tlačí do škol: odhal ideodiverzní centrálu!

Politická propaganda se tlačí do škol: odhal ideodiverzní centrálu!
Máte doma středoškoláka? Výborně! Může trénovat hon na cizí agenty. V dalším levelu si možná student „zaprodance a samozvance“ i odsoudí a popraví…Naší vesnicí ruský agent neprojde! (Samizdat)

9102 Kůrovcová situace je nejhorší v historii Česka, shodli se lesníci. Letos napadne rekordní objem

Kůrovcová situace je nejhorší v historii Česka, shodli se lesníci. Letos napadne rekordní objem
Současná kůrovcová kalamita je největší v historii českých zemí. Kůrovec letos zřejmě napadne 12 až 15 milionů metrů krychlových dřeva po zhruba šesti milionech metrů krychlových loni. Na středečním Sněmu lesníků v Hradci Králové to řekl náměstek ředitele Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM) pro výzkum Petr Zahradník. (Echo24)

9101 Ruská offshore firma Rusal převádí své sídlo zpět do Ruska

Ruská offshore firma Rusal převádí své sídlo zpět do Ruska
Ruská společnost Rusal (pořadí ve světě 486, Oleg Děripaska, burzovní hodnota firmy 33 miliard dolarů) na výrobu aluminia přesune své sídlo z britského daňového ráje na ostrově Jersey do Ruska. Toto rozhodnutí vyvolávají nedávné sankce USA proti ruským oligarchům. Z ruské ekonomiky tímto způsobem odtéká kolem 89,54 miliardy dolarů na off-shore centra, jako jsou Britské panenské ostrovy, Cayman, Gibraltar, Jersey a Guernsey. (deutsche-wirtschafts-nachrichten.de)

9100 O pokrytectví Davida Brookse

O pokrytectví Davida Brookse
Je zajímavé, že příslušníci této nenažrané vrstvy jsou na první pohled a poslech těmi největšími protagonisty takzvané politické korektnosti, lidských práv a boje proti globálnímu oteplování, zatímco ale svým nahromaděným majetkem vytvořeným globalizací, a nikoliv lokalizací výroby zanechali největší uhlíkovou stopu. (Britské listy)

9099 Vícenásobný vítěz Ligy mistrů neprošel dopingovým testem, tvrdí uniklé dokumenty. Spustí se lavina odhalení?

Vícenásobný vítěz Ligy mistrů neprošel dopingovým testem, tvrdí uniklé dokumenty. Spustí se lavina odhalení?
Největší fotbalové kluby na světě se po dvou letech opět začínají bát o svá největší tajemství. Koncem roku 2016 média ovládly uniklé dokumenty s názvem Football Leaks, které se vracejí na scénu ve spolupráci s německým časopisem Der Spiegel a rozsáhlým týmem investigativních novinářů. (Refresher.cz)

9098 Jsem velmi rád, že tolik lidí má nutkání se vyjádřit k ocenění Jaromíra Nohavici

Jsem velmi rád, že tolik lidí má nutkání se vyjádřit k ocenění Jaromíra Nohavici
Kolik úsilí nás mnohdy stojí, abychom poznali, co v druhém vězí. Proto jsem vděčen každému, kdo mi to poznání usnadňuje. Svoboda je důležitá. Každý má mít příležitost se zesměšnit. (Nová republika)

9097 Austrálska konzervatívna vláda prišla o väčšinu v parlamente

Austrálska konzervatívna vláda prišla o väčšinu v parlamente
Austrálska konzervatívna vláda prišla o väčšinu v parlamente po tom, ako úrady v pondelok potvrdili víťazstvo nezávislej kandidátky v kľúčových doplňovacích voľbách. (Sme.sk)

9096 Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě

Jak naši lidé přijali Nohavicovo ocenění v Moskvě
Jaromír Nohavica si v neděli v Kremlu převzal z rukou ruského prezidenta Putina Puškinovu medaili za zásluhy o upevnění přátelství a spolupráci mezi národy. Český písničkář za ocenění rusky poděkoval i zazpíval. (Outsidermedia)

9095 Zásoby pitné vody zamořila chemie. Nadlimitní kontaminace naměřili ve 40 % vzorků

Zásoby pitné vody zamořila chemie. Nadlimitní kontaminace naměřili ve 40 % vzorků
Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) už pesticidy loni zamořily víc než polovinu cenných zásob pitné vody. Nadlimitní koncentrace přitom hydrologové naměřili ve více než 40 procentech vzorků. Lidé tak budou muset doplácet na to, že jim podzemní vodu kontaminují látky na ochranu technických plodin, které se nepěstují pro obživu. (Lidovky.cz)

9094 Chci zachovat hodnoty liberální demokracie, vysvětlil Křetínský nákup části Le Monde

Chci zachovat hodnoty liberální demokracie, vysvětlil Křetínský nákup části Le Monde
Nedávná koupě podílu ve společnosti, která vydává francouzský deník Le Monde, nebyla pro českého podnikatele Daniela Křetínského záležitost ekonomická, ale občanská. Miliardář to řekl v rozhovoru s francouzským deníkem Les Echos, který vyšel v sobotu. Křetínský v něm rovněž vyjádřil obavy o osud tištěných médií a lítost nad tím, jak byla jeho investice do francouzských novin prezentována. (Novinky)

9093 Tereza Spencerová, konspirátorka a inspirátorka Václava Klause mladšího, opustila Literární noviny

Tereza Spencerová, konspirátorka a inspirátorka Václava Klause mladšího, opustila Literární noviny
Těchto několik ukázek zcela nesporně ukazuje, že Tereza Spencerová je zcela nedůvěryhodnou a v žádném případě kvalitní novinářkou, která umí najít zajímavé zdroje. Tedy, umí najít zdroje, ale pouze naprosto neseriózní, vymyšlené a vylhané.

9092 „Znovuotevřené žíly“ Latinské Ameriky a konec „růžové vlny“

„Znovuotevřené žíly“ Latinské Ameriky a konec „růžové vlny“
Neoliberalismus byl jen poslední z pohrom, které Latinské Americe „otevírají žíly“, jak to nazval uruguayský spisovatel Eduardo Galeano. Galeano pojmenoval stále platné podmínky celé Latinské Ameriky, ve kterých je „bohatství kontinentu zdrojem jeho chudoby, kde koloniální a neokoloniální alchymie mění zlato v kovový šrot a jídlo v jed“. (!argument)