Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6985

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7860 Zbyněk Fiala: Mistr světa ve vrhání stínu

Zbyněk Fiala: Mistr světa ve vrhání stínu
Kdybychom brali slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, nejmocnějšího muže planety, vážně, moc si o nich nepočteme, protože bychom se tísnili ve sklepích, kde je mizerný signál. Přesto nepozorujeme oblohu s napětím, odkud to přiletí. To může mít jediný důvod - vážně se to brát nemusí. Také proto, že americký prezident není nejmocnějším mužem planety, a v tuto chvíli ani Washingtonu. (Vaševěc.cz)

7859 Situace v Kyrgyzstánu se vyhrocuje. Prezident Atambajev naléhavě požádal o setkání s Putinem

Situace v Kyrgyzstánu se vyhrocuje. Prezident Atambajev naléhavě požádal o setkání s Putinem
Potřeba neplánovaného střetnutí vznikla v důsledku narůstající intenzity předvolebního boje v Kyrgyzstánu. Napětí už dosáhlo takového stupně, že k vyřešení vzniklých těžkostí bude zapotřebí i rozhodné slovo Ruska. (Eurasia24)

7858 Bezdomovců s vysokoškolským diplomem přibývá

Bezdomovců s vysokoškolským diplomem přibývá
Počet bezdomovců zjišťovaly úřady historicky poprvé při sčítání lidu před třemi lety. Statistický úřad potom výsledky prezentoval zvlášť jako sčítání bezdomovců. Má proto poměrně aktuální statistiku, jakého vzdělání lidé žijící na ulici dosáhli. Zdaleka nejvíce jich bylo vyučených (15 tisíc), vysokoškoláků bylo bez domova 900. Kolem 9 tisíc jich pak dosáhlo pouze základního vzdělání a tři tisícovky absolvovali maturitní zkoušku. (Česká televize)

7857 Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo umístění americké techniky v oblastech dislokace IS v Sýrii

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo umístění americké techniky v oblastech dislokace IS v Sýrii
Letecké snímky byly pořízeny severně od města Deir-ez-Zor. (Hlas Sevastopolu)

7856 Už i KSČM: Filip vyloučil jakoukoliv koalici s Babišem

Už i KSČM: Filip vyloučil jakoukoliv koalici s Babišem
Mezi strany, které už před volbami deklarují, že nepůjdou do příští vlády s hnutím ANO Andreje Babiše, se zařadila také KSČM. Ústy svého předsedy Vojtěcha Filipa uvedla, že si nedokáže představit jakoukoliv formu povolební koalice s ANO. Filip naopak varoval před povolebním spojenectvím mezi hnutí ANO a pravicovou ODS Petra Fialy. (Eurozprávy.cz)

7855 Trump opouští ekonomické reformy a chystá válečné utrácení

Trump opouští ekonomické reformy a chystá válečné utrácení
Teď začíná být jasné, že Trumpova administrativa bude představovat čtyři roky nekonečných válek, obrovského utrácení a masivních deficitů. Jeho hlavním cílem už není řešení problémů uprostřed Ameriky (v takzvaných Rust Belt státech). Teď je válečným prezidentem a má očividně “důležitější” věci na práci. (Mises.org via EP-Shark)

7854 Mám se skvěle!

Mám se skvěle!
Díky vám. (Zdeněk Bakala)

7853 Unikátní srovnání: Kolik váží život na Zemi

Unikátní srovnání: Kolik váží život na Zemi
Vědci dosud stihli popsat na dva miliony živočišných a rostlinných druhů, avšak podle odhadů jich může existovat až čtyřikrát více. Kolik tato obrovská biomasa vlastně váží a jak je na tom v individuálním hmotnostním žebříčku lidský druh? (100+1)

7852 Akce Fénix: Všichni jsou zproštěni obžaloby

Akce Fénix: Všichni jsou zproštěni obžaloby
Po dvou a půl letech padly rozsudky v kauze údajných „levicových teroristů“. Nikdo nebyl odsouzen.
 (A2larm)

7851 Čínská burza BTCChina zastavila obchodování s bitcoinem. Jeho kurz poté zrychlil propad

Čínská burza BTCChina zastavila obchodování s bitcoinem. Jeho kurz poté zrychlil propad
Hlavní čínská bitcoinová burza BTCChina zastaví k 30. září veškeré obchody s touto kryptoměnou. Důvod nesdělila. Od čtvrtka také zastavuje registraci nových uživatelů, oznámila na svém blogu. Cena bitcoinu v reakci zrychlila propad, který zahájila už v předchozích dnech. Aktuálně stojí bitcoin asi 3500 dolarů, ještě před dvěma týdny však cena atakovala hranici 5000 dolarů. (Česká televize)

7850 Boj o Hrad má v rukou 40 procent nerozhodnutých. Podle nového průzkumu vede Zeman

Boj o Hrad má v rukou 40 procent nerozhodnutých. Podle nového průzkumu vede Zeman
Prezident Miloš Zeman je aktuálním favoritem nadcházejících prezidentských voleb. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro Český rozhlas. (Lidovky.cz)

7849 Kapitán Demo: Ovce

Kapitán Demo: Ovce
Naši kartičku máte? A bodíky sbíráte? Čekuj ty ovce ve Škodovce... (Kapitán Demo via YouTube)

7848 Čínský věčný motor "zabije" naftu a plyn

Čínský věčný motor "zabije" naftu a plyn
Vědci z Čínské lidové republiky tvrdí, že se chystají ve vesmíru vyzkoušet EM-drive kvantový motor, který nepotřebuje vnější zdroj energie. Jedná se nejen o vědecko-technickou senzaci a průlom v kosmickém výzkumu - pokud se totiž Číňanům podaří zavést do praxe své perpetuum mobile, tradiční zdroje energie, včetně ruské nafty a plynu, se stanou nepotřebnými. (Pravda.ru)

7847 Za komoušů máslo za 93 Kč? Jděte do háje, přiletělo na hlavu ODS. Jaké byly nájmy? Dotované jídlo? Ten dnešní svrab? A zákaz cestování, k tomu je zde pravda, o které se neví...

Za komoušů máslo za 93 Kč? Jděte do háje, přiletělo na hlavu ODS. Jaké byly nájmy? Dotované jídlo? Ten dnešní svrab? A zákaz cestování, k tomu je zde pravda, o které se neví...
Občanští demokraté ve volební kampani upozorňují na to, že nynější životní úroveň v České republice je v podstatě nesrovnatelná s komunistickým režimem, a to i díky tomu, že právě ODS provedla v zemi úspěšnou transformaci na tržní hospodářství. Jejich argumentaci v podobě konkrétních příkladů, jak by tu bylo draho, pokud by naše hospodářství takovou proměnou neprošlo, razantně odmítá makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc. (Parlamentní noviny)

7846 Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU

Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU
Evropská unie pomocí dotací za nevyrábění mléka omezuje produkci mléka a mléčných výrobků. Proto roste nyní cena másla do závratných výšin. Soudruzi v Bruselu neodhadli poptávku a nabídku. Je to jako ve slavném románu Hlava XXII. (Petr Mach)

7845 Počteníčko: Pojď sem, malej…

Počteníčko: Pojď sem, malej…
Vyprávění velkého ruského básníka Jevgenije Jevtušenka z natáčení Mateřské školy, jednoho ze dvou filmů, které režíroval. (Kulturní noviny)

7844 Průmyslové otroctví v Česku

Průmyslové otroctví v Česku
Článek DWN zveřejnil v ekonomické analýze pracovního trhu EU také rozdíly ve mzdách. Za stejnou práci v montovně dostane německý zaměstnanec VW měsíčně 4.200 EU a slovenský v Bratislavě 1.800 EU. Po stávce Slováků v červnu se jejich plat bude zvyšovat 2x po 4,7 % a dostanou do listopadu 2018 o 500 EU navíc. Průměrná hrubá dělnická mzda je v české Škodovce asi 36 tisíc korun, tedy okolo 1400 EU. Jak je Němcům dobře známo, Češi namixovaní v Mladé Boleslavi s najatými zahraničními dělníky nestávkují, ale pilně pracují. (DWN.de)

7843 Protest u základny Rammstein proti zabíjení drony

Pět tisíc občanů protestovalo u základny Rammstein proti zabíjení drony
Kilometr dlouhý řetěz mírových aktivistů připomněl neblahou roli této základny, odkud se řídilo a řídí nelegální zabíjení drony. Na jeden tzv. "zasažený cíl" v průměru připadne život 10 civilistů. Zabité ženy a děti se odečtou jako tzv. "kolaterální škody". Video-reportáž z demonstrace u základny Rammstein je zde (5 MB). (Stop Rammstein.de)

7842 Úniky ze spisů fatálně ohrožují ústavnost, píše komise, která vznikla kvůli Babišovým nahrávkám

Úniky ze spisů fatálně ohrožují ústavnost, píše komise, která vznikla kvůli Babišovým nahrávkám
Úniky informací z trestních spisů, jejich účelový výklad a následné ovlivňování veřejného mínění mohou znamenat fatální ohrožení ústavnosti, stojí v závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise, jež se úniky zabývala. Dokument dnes dolní komora zveřejnila. Plénum by jej mělo projednat v úterý jako jeden ze závěrečných bodů poslední řádné schůze v nynějším volebním období. (Info.cz)

7841 Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD

Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD
„Babišovci byli napadeni a celkem logicky zvolili taktiku ‚nejlepší obrana je útok‘. Antibabišovcům začalo postupně docházet, že v debatě vítězí Babiš, a tak někteří – např. poslankyně Černochová z ODS – začali téměř prosit, aby už jednání skončilo,“ říká k nedávné debatě v Poslanecké sněmovně na téma ‚vydání Andreje Babiše policii‘ vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. (Parlamentní listy)

7840 Barma: Genocida pod patronátem západní ikony

Barma: Genocida pod patronátem západní ikony
Západem dlouho opěvovaná a hájená Aun Schan Su Ťij, nositelka Nobelovy ceny míru, která strávila roky v domácím vězení a ráda připomíná své vazby s Václavem Havlem, k buddhistickým represím vůči Rohindžům vždy důsledně mlčela, byť o barmských koncentračních táborech pro muslimy informovala dokonce i česká média... (Literární noviny)

7839 El Nino ft. Kali: Na hranici chudoby

El Nino ft. Kali: Na hranici chudoby
Cítím se strašně divně, začínám mít strach
Místo prosperity cítím státu brzkej krach…
(Outsidermedia)

7838 Tereza Spencerová: 11. září - Když se „válka proti teroru“ dál vyhýbá Saúdům

Tereza Spencerová: 11. září - Když se „válka proti teroru“ dál vyhýbá Saúdům
Není pravděpodobné, že by se v dohledné době našla síla, která by byla s to odhalit celkové a zásadní pozadí o spojení mezi USA, CIA, Saúdy a Al Kajdou. Ve Spojených státech, které se dál noří do hysterického hledání „ruských agentů“, nic takového – přinejmenším zatím – čekat nelze, neboť plné vyšetřování naráží na odpor nejvyšších amerických kruhů, možná i proto, že se všichni zúčastnění podle všeho vzájemně drží v klinči. (Parlamentní listy)

7837 Zlá CIA a pilot, který už neví, kam doma dá všechny ty neprané peníze

Zlá CIA a pilot, který už neví, kam doma dá všechny ty neprané peníze
Ať totiž byl Barry Seal jakýkoli, Cruise z něj dnes dodatečně stvořil ikonu, která je skutečnosti vzdálena asi tak milion světelných let. Navzdory vší předchozí chvále o tom nepochybuji. Barry Seal: Nebeský gauner. USA 2017. Scénář Gary Spinelli. Režie Doug Liman. Hrají Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wrightová, Ronald Reagan a další. 114 minut. (Literární noviny)

7836 Státy by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur za uprchlíka

Státy by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur za uprchlíka
Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur (1,57 miliónu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) s odvoláním na vyjednávání v rámci osmadvacítky. Zemím, které by uprchlíků přijímaly velmi málo, by se peníze naopak odečítaly. (Novinky)