V minulém článku Robotizace a korporátní fašismus jsem končil tím, že ze tří možností dalšího vývoje je nejpravděpodobnější ta třetí, kterou cituji.

Přejdeme do hypertechnologické společnosti pod vládou korporátně-fašistického jednoho procenta, které jako jediné bude mít kapitál a stát pro osobní potřebu. Jedno procento zblbne mediálně masírovanou střední třídu, která jim bude sloužit za zbytky spadlé ze stolu korporátní oligarchie. Zbytek společnosti bude bez práce a postupně se mu vezmou volební práva. To bude probíhat pochopitelně zcela legálně, jako se to již nyní děje v USA. Pod záminkou "boje proti terorismu" pak většina neproduktivních občanů skončí v panelákových rezervacích, kam se jim pustí televize, kontrolovaný internet a počítačové hry. Tento život občanů druhého řádu bude kontrolovat umělá inteligence, jak to naznačil konec článku citovaný v úvodu. I nekonečný supermarket s jedovatými průmyslově vyráběnými potravinami tam bude. Zkrátka, budoucí vytunelovaní Češi obhospodařovaní roboty a umělou inteligencí se nemusí ničeho bát. Nebudou mít práci, ale jejich specificky český způsob života jim nikdo nevezme.


Sami vidíte, že v případě třetí cesty ke korporátnímu fašismu je třeba opravdu pilně pracovat. Konzumní stádo ovčanů je třeba nejprve zblbnout prolhanými médii, pak jim nabídnout nesmyslnou vidinu nereálného spotřebního ráje, na který bychom potřebovali asi 4 planety Země. A než toto neoliberální letadlo krachne, tak je třeba již zblblým a obelhaným ovčanům sebrat volební práva, aby se v případě masových nepokojů mohli legálně postřílet jako tzv. "teroristé". Cesta třetímu způsobu dystopie předpokládá, že zbytek společnosti bude bez práce a postupně se mu vezmou volební práva. To bude probíhat pochopitelně zcela legálně, jako se to již nyní děje v USA. Takže se musíme podívat na strategie plíživého ničení demokracie v USA.

Jedno procento vyvolených a neoliberální nebe na zemi

Česko již předstihlo tuto zářnou zemi, kde neoliberální zítra již znamená včera. Po partajně-klausovském vytunelování ekonomiky a demokracie u nás vládne slovensko-český miliardář dávno před americkým Trumpem. Ukažme českým korporátním fašistům a jejich politickým pomahačům, v čem je třeba Ameriku doběhnout a překonat. Dost z nich bylo nomenklaturními podnikovými a komunistickými kádry jako Klaus a Babiš, takže známé fučíkovské heslo dobře znají z bývalé práce. O sociálním propadu USA a zbídačení Američanů jsme psali v mnoha článcích, podívejte se na klíčová slova. Za sebe doporučuji tyto přehledové články.

Ekonomický stav USA po prezidentování Obamy ukázaly oficiální grafy US-statistického úřadu (Skutečný stav USA po Obamovi v grafech). A nyní poslední graf, který ukazuje, proč jedno procento potřebuje jít do politiky a budovat systém korporátního fašismu, který jim zajišťuje nebe na zemi. Bohatí totiž proti chudým žijí strašně dlouho.Graf porovnává průměrnou délku života a výši ročního příjmu, která je v USA celkem přesně zjistitelná
skrze odvedené daně z osobního příjmu. Takže to shrňme. V neoliberálně vytunelovaném USA s prezidentem-miliardářem v čele je průměrná délka života ženy z horního jednoho procenta statisticky o 10,1 roku delší než ze segmentu dolního jednoho procenta. Pro muže je to ještě horší, protože statistický rozdíl představuje 14,6 let delšího věku. Masivní zchudnutí obyvatelstva a ožebračení střední třídy vzniklo po roce 2006 vinou hypotéční krize, viz článek Pohádka o hypotéční Karkulce a nenažraném Vlkovi-Banksterovi). Radikální růst tzv. "nové chudoby" v USA a v EU je alamující jev, který zásadně oslabil demokracii stojící na prosperující střední třídě.

Jak žít věčně a zařídit si nebe za zemi

Z grafů jasně vyplývá, že jedno procento potřebuje korporátní fašismus z úplně prostého důvodu. Ovládnutí státu a jeho zdrojů jim zajistí legální nebe na zemi. Super bohaté jedno procento žije mnohem déle než zbylá část zchudlé populace se zničeným sociálním státem. Takže je třeba voličskou většinu legálně odstřihnout od politické moci, aby si plebs moc nevyskakoval a v případě masových povstání byl zlikvidovatelný nasazením armády ve vzbouřených megapolích. K výbuchům násilí tam dochází po zchudnutí celkem pravidelně, proto se militarizuje policie. V USA policajti celkem beztrestně mohou zastřelit každého, koho vidí utíkat. Zvlášť, když je to černoch. K militarizaci policie a nasazení sledovacích prostředků používaných v boji proti terorismu jsme psali pod heslem "Patriot Act" a také v článku Společnost velkého bratra nezná bratra a v článku Privátní armády megapolí, nová militaristická móda. I kdyby zázrakem skončil boj proti terorismu, nikdo nezastaví tajné služby, aby v něm nepokračovaly. Obama musel po aféře Wikileaks zastavit zveřejněný program únosů a mučení, viz heslo "flight renditions". Dnes se zjistilo, že se mučí dál a používají se k tomu Pentagonem zabraná cizí území, věznice a mučírny jako v Afghánistánu. I naše korporátní noviny psaly, že Trump chce obnovit US-mučírny. Prostě, nikdo v korporátním fašismu nezastaví "boj proti terorismu", protože skrze tento boj je třeba zrušit demokracii 99 % ve prospěch báječného jednoho procenta.

Příklady rušení volebního práva v USA

Nejprve se podívejme, jak se techniky boje proti terorismu používají proti občanským aktivistům v USA, kteří se angažovali například v hnutí Occupy Wall Street. Podrobný popis sledovacích a šikanujících policejních technik podává článek z roku 2012 pod názvem Bezprávím proti teroru, model USA. Takže Rusové a EU se stejně pilným Chovancem pilně budují po vzoru USA nový typ policejního státu, který chrání zájmy jednoho procenta a urovnává cestu korporátnímu fašismu. K tomu píši na pokračování zápisky agenta Nováka, aby bylo jasné, kam spějeme. Schopnost Chovance a Rusů a učit se od velkého amerického bratra je opravdu obdivuhodná a jejich úsilí je nezměrné. Nyní je jasné, proč a v čím zájmu to dělají.

A nyní k americkým praktikám legálního omezovaní volebních práv pro chudých 99 %. Za prvé, americké volby nejsou příliš demokratické kvůli volebnímu systému. Jednoduše řečeno, hlas voliče nemá stejnou váhu ve všech státech. K tomu jsme přeložili článek Volební systém ve Spojených státech je zmanipulovaný, ale nikoliv proti Donaldu Trumpovi. Prezidentské volby vyhrál Trump, který měl v absolutním součtu méně hlasů než Clintonová, a to se stalo už mnohokrát předtím. Takže americký prezident je zvolen "demokraticky", i když jej zcela oficiálně zvolila menšina voličů. A nyní ke stručnému přehledu technik, jak zabránit chudým voličům volit jejich kandidáty.

 • Vymyjete lidem mozky přes koupená média, ideologie a presstituty.
 • Změníte hranice volebních okrsků tak, abyste vytvořil menšinové enklávy, kde se anuluje počet odevzdaných hlasů.
 • Zmenšíte počet volebních místností a šikovně upravíte dobu jejich otevření tak, aby chudí lidé pečující o své staré rodině nemohli přijet volit. Nebo aby nemohli volit v neděli, když jsou na bohoslužbách ve městech.
 • Koho můžete, toho pozavíráte do vězení, nejlépe privátního (viz článek Komu a jak sype americký gulag). Vězňům vezmete volební práva.
 • Omezíte volební právo složitou registrací voličů, protože chudí lidí nemají na pořízení voličského průkazu ani čas ani peníze (Korporátní fašismus překresluje mapu USA).
 • Přes nastrčené veřejno-právní organizace jednoho procenta (bratři Kochové, Soroš atd.) cíleně a dlouho dopředu ovlivňujete budoucí volební kampaň (Bratři Kochové aneb Jak jedno procento oblbuje Ameriku).
 • Postupně ovlivníte složení soudů a ústavního soudu tak, aby sporné kauzy vyřizovaly ve prospěch jednoho procenta (Antonin Scalia: Miliardový soudce Nejvyššího soudu).
 • Umožníte korporacím přímo vstup do politiky. Klasický případ je rozhodnutí republikánského Nejvyššího soudu USA o tom, že korporace jsou soukromé osoby a proto mohou neomezeně cpát peníze do volební kampaně a dokonce přes anonymní společnosti (Začarový kruh destrukce americké demokracie).
 • Vytvoříte systém neprůhledných anonymních společností tajně financujících volební kampaň (Politická satira v USA aneb Praní volebních peněz v přímém přenosu).
 • K nim přidružíte think-tanky, které cíleně navrhují taktiku omezení voličských práv pro ten který volební obvod či stát. Podívejte se na vliv lobbistické organizace Citizen United v US-politice.
 • Použijete problematické volební automaty nebo nejasné volební lístky, kde můžete legálně invalidovat množství volebních hlasů v případě sporných hlasů. Tak vyhrál volby na Floridě roku 2000 prezident Bush rozdílem 26.900 neplatných hlasů a pak vedl nezákonnou invazi do Iráku.


Jak vidíte, jedno procento v USA má na výběr spoustu možností, jak zásadním způsobem změnit průběh voleb ve svůj prospěch. A to vůbec nepočítáme informační možnosti dané například cílenou manipulací výsledků vyhledávání na internetu a na korporátně spravovaných sociálních sítích, jako to může dělat například Google a Facebook. A také vidíte, že klíčové články k systémové destrukci demokracie v USA jsme už dávno napsali, protože jsme web, který se snaží vidět důležité jevy a procesy. Čeští korporátní fašisté se jistě nedají zahanbit a své americké kolegy v této věci rychle doženou. Snažit by se měli, protože Putin v Rusku je už na této cestě dávno předehnal. A navíc šikovně upravil novými zákony vliv zahraničních agentů a neziskovek tak, aby mu západní globalisté nedělali v zemi ruských korporací nečekané zmatky a teror. Rusko dobře vidělo, jak dopadl kyjevský Majdan inscenovaný v režii USA a EU.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!