Naše tajná služba BIS v Praze zasadila ránu ruské propagandě. Putinovi lidé vězení uniknou. Tolik titulek „Seznam zprávy“ ZDE. Ránu zasadila BIS ve spolupráci s ukrajinskou tajnou službou. To je vynikající zpráva, tahle spolupráce. Na Ukrajině zrušili volby, zrušili politické strany, zakázali nezávislá média a po ukrajinských ulicích honí chlapce, aby se dobrovolně vydali na východní frontu zachraňovat americkou demokracii.

Každý začátek je těžký a tak buďme vděčni za tuto první vlaštovku předznamenávající budoucí vývoj demokracie v Evropě a v Čechách zvlášť. Již teď se však můžeme těšit na další a další vlaštovky předznamenávající přicházející americké jaro s lidskou tváří, kde nebude žádné místo pro ruskou či jakoukoliv jinou cizí propagandu kromě té americké. To nemusí být takový lehký oříšek, protože se nám tu v táboře války a kapitalismu objevuje nepěkná nejednota. Někteří lidé podporují peticemi proamerická stanoviska, a jiní, kteří ještě včera patřili mezi osvědčené NATO soukmenovce, malují přes americkou demokracii Davidovu hvězdu.

Seznam těch prvních najdete ZDE a ZDE a těch druhých ZDE a ZDE. Jedni se bouří kvůli masakru v Gaze a druhým se zdá vraždění dětí po desetitisících celkem přiměřené. Mají zemřít hlady nebo bombou? Není to jedno? Americký senátor Walberg navrhl zastavit humanitární pomoc. Prý by na humanitární pomoc obyvatelům Gazy neměl být vydán ani cent. Naopak by byl pro rychlé konečné řešení obdobné tomu, které USA provedly v Hirošimě a Nagasaki. ZDE.

Je těžké se zorientovat i pro ukotveného katolíka. Katolíci Duka, Černochová a spol. míní, že co Izrael dělá, dobře dělá, protože Ježíš byl Žid. Otec Halík ověnčený Templetonem naopak po dlouhém filozofickém rozjímání trvajícím řadu let přišel na to, že poměr obětí 1:30 možná není zcela přiměřený. A teď babo, raď. Máme tu jednotnou propagandu a najednou hned dva názory. Někomu se může zdát, že o nic nejde, ale to se mýlí. Začíná to u drobného nesouladu jako v případě tempa vyhubení Palestinců a končit by to mohlo snížením tempa růstu výdajů na americké a izraelské zbraně. Nebo dokonce, nedej Bože, jeho stagnací. A to jak jistě všichni uznáte, by bylo probuzení se do hodně černého a smutného rána.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!