Kdo sledujete naši sérii "Fakta o Sýrii" pak dobře víte, že často používáme záběry nezávislé novinářské abcházské (či spíše ruské) stanice ANNA News. Více než 3 roky měla tato stanice na Youtube svůj vlastní video-kanál se záběry ze Sýrie a nyní i z Ukrajiny. Její reportéři vynikají statečností a jsou v první linii bojů. Tento účet byl bez varování zrušen. Klikněte si na důkaz zde.

Prohlášení redakce ANNA News k uzavření účtu máte zde. Mnohé záběry této stanice proletěly světem na jiných webech a videa ze Sýrie a nyní i z Ukrajiny měla statisícovou návštěvnost. Google zrušil účet kanálu úplnou náhodou 25. května, asi 10 hodin před začátkem prezidentských voleb na Ukrajině. Google tím chtěl demonstrovat svou podporu demokracii, stejně jako to neochvějně dělá pro americkou NSA.

Článek Západní novináři manipulují dokonce i únosy a vraždy svých kolegů ukázal na smutnou skutečnost, totiž na zradu západních médií. Nyní se do této nechutné kategorie mediálních manipulátorů zařadil otevřeně i Google. Smazal totiž s kanálem i přímý odkaz na video, kde kameramani z ANNA News vytahují z auta zastřeleného řidiče. Teroristé jej zabili, když v plné rychlosti řídil vůz s kameramany na dálnici. Viz náš článek Otazníky kolem reportáže BBC v Sýrii. Původně bylo toto video na youtube zde.

::::

Google a další korporace ničí svobodu tisku a vystavují přímému ohrožení novináře. Tím, že jsme o nich psali a zveřejňovali jejich videa, jsme jim nepřímo poskytovali krytí. A vy čtenáři také, protože jste na jejich záběry klikali, a tím jste jim vyslovili podporu. Podívejme se na jedno z posledních videí ANNA News, které byly takto zcenzurovány. Bylo zde zachyceno bombardování Slavjanska, při kterém před dvěma dny zahynul italský novinář a jeho tlumočník. Další francouzský novinář byl v témže místě zraněn střepinou minometného granátu. Novináři ANNA News byli u toho, jak je vidět.


Ani toto video už na Youtube neuvidíte. V momentu 29:25 je zachycen výbuch granátu, který údajně zabil italského novináře a jeho překladatele. Google tím zrazuje statečné žurnalisty. Ti dávají svůj život vsázku, aby nás pravdivě informovali o dění na válečných frontách, kde Západ vede špinavé války skrze prostředníky (tzv. proxy-wars). Kdyby stejně postupovaly USA ve Vietnamu, nikdy bychom se o zvěrstvech této války nedozvěděli. A nyní vidíte, kam se demokracie dostala v praxi. Ale korporátní fašismus v médiích nemůže postupovat jinak. Kvůli tomu si přece tzv. "sociální sítě" koupil a také je provozuje: kvůli kontrole informací a kvůli zisku.

Aktualizováno
Pod tlakem veřejnosti byl účet ANNA News znovu spuštěn 26.5.2014. Ohlas na zrušení účtu byl mezinárodní.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!