Oficiálně jsou české prezidentské volby maximálně dvoukolové, ve skutečnosti jsme v těchto prezidentských volbách definitivně najeli na pětikolový systém, jehož smyslem je předložit k hlasování pouze dokonale korporátně vyfabrikovaná, marketingově vyfutrovaná a mediálně vypulírovaná simulákra.

1. kolo

Prvním kolem je výběr kandidátů. Musí se zpravidla objevit někdo, kdo vybere potenciálního kandidáta a nabídne mu kandidaturu a financování volební kampaně. Výjimku tvoří egomaniačtí miliardáři, ale takových, kteří by byli schopni a ochotni vyplout do kalných vod politiky, není mnoho.

2. kolo

Druhé kolo probíhá v režii ministerstva vnitra, které si pro tuto špinavou práci najalo soukromou agenturu. Jedná se o další ze skandálů ministra vnitra Rakušana, protože to znamená, že zaměstnanci soukromé firmy s vlastníky sídlícími na Kajmanech získali od ministerstva vnitra přístup do registrů obyvatel. Ve 2. kole se tak ve vzorné spolupráci firmy figurující v "Paradise Papers" s "ministerstvem pravdy" pod vedením "liberála" Rakušana podařilo soutěž o prezidentský post téměř dočista vyčistit od "nesystémových" či "protisystémových" kandidátů.

3. kolo

Třetí kolo mají na starosti soudy, tedy Nejvyšší správní soud v Brně a Ústavní soud se sídlem tamtéž. Doufejme, že není v záloze ještě Evropský soud pro lidská práva a v případě nějakého překvapivého výsledku nevrátí vyřazené kandidáty do hry a nenařídí nové hlasování.

4. kolo

Čtvrté kolo, kterému se oficiálně říká "první kolo", se odehraje v pátek a v sobotu v režii masmédií a agentur placených za oblbování mas. Ti všichni nás už celé měsíce přesvědčují, že nemáme hlasovat pro toho, kdo je nám politicky a lidsky nejblíž, ale pro toho, koho chtějí ti, co celou tu ostudnou šarádu financují.

5. kolo

Páté kolo pak už bude, pokud se uskuteční, jenom výběrem mezi čertem a belzebubem. Co myslíte, stane se zázrak?

Jak volit?

Nenechte se, prosím, ovlivnit placenými "opinion makery", cinknutými průzkumy, sousedy ani příbuznými a volte podle vlastního rozumu a intuice. K tomu vám přeji mnoho štěstí.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!