Jaroslav Bašta dal svou kandidaturou na post prezidenta České republiky možnost občanům volit mezi mírovým a válečným řešením současné situace v Evropě. Jeho nabídka byla civilní, seriozní, vážná a srozumitelná ZDE. Tato nabídka byla opřená i o disidentskou minulost pana Bašty.

Drtivá většina občanů takovou slušnou nabídku odmítla, a tak se ve finále objevily nabídky jiné. Jedna civilní, obchodní a pragmatická v podobě úspěšného socialistického a následně i kapitalistického byznysmena Andreje Babiše a druhá válečná v podobě generála NATO pod vedením USA, původně poručíka Varšavské smlouvy pod velením SSSR. Ano, občané zvolili válečné řešení v podobě generála Pavla, člověka dobrovolně vstupujícího do socialistické armády a plynule přecházejícího do tábora opačného. Jeden by řekl, že jde o profesionálního zrádce, ukázkového oportunistu. O to ale nejde. Jde o to, že lidé zvolili člověka cvičeného v zabíjení a ne lecjakém, ale v hromadném. Hromadném zabíjení lidí. Čím více lidí dokáže velitel se svým týmem zabít, tím více odznáčků může dostat.

Z toho plyne, že pan Bašta svůj boj rozhodně neprohrál, svou dějinnou úlohu splnil naprosto dokonale. Buď je u Pána světa nebo žádný Pán a Stvořitel světa neexistuje a Jaroslav je v nicotě, není nikde. Ať tak nebo tak, svou nabídku světu učinil, a před Bohem se stydět nemusí, každopádně už jej nic netrápí. Je na tom tedy podstatně lépe než občané, kteří mírovou nabídku odmítli a čeká je osud Sodomy a Gomory. Naprosto po zásluze. Zvolili si do svého čela Richterovou, Pekarovou, Bartoše, Jurečku, Fialu, Černochovou, Koláře s PP a další výtečníky, nelze jim pomoci jinak, než restartem. Lid má totiž naprosto pomíchaný žebříček hodnot, potřebuje si jej znovu ujasnit a jelikož neslyší na Baštu, neslyší na Ježíše, bude mít silného Caesara. S pazourkem v levé ruce a klackem v pravé.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!