Ruský filozof Alexandr Dugin ZDE poskytl velmi zajímavý a podnětný rozhovor americkému žurnalistovi Tuckeru Carlsonovi. Oč zhruba šlo? Carlson se ptal Dugina:
proč a od kdy „západní“ svět nenávidí Rusko? Odpověď byla pro mě překvapivá.
Západ před staletími nastoupil cestu „osvobození“ člověka. Začal klást důraz na individualitu, individuální práva. Tak člověka „osvobodil“ od kolektivního náboženství, zavrhl neviditelného Boha a postavil na jeho místo neviditelnou ruku trhu. Nesčítají se hříchy, ale dolary. Nyní se „západní“ svět osvobozuje od pout pohlaví. Stejně jako se stalo náboženství a sekularismus předmětem svobodné volby, zákonitě se možností stává i volba pohlaví.
Vítězem nějaké Eurovize, což je jedna z mnoha zatraceně pekelných západních soutěží, je aktuálně nějaký Nemo. Nejde o kapitána ponorky Julese Verna, ale o Švýcara, který netuší, zda je klukem či holkou a tím pádem je hoden uctívání. Škoda, že zatím neprošla ta Istanbulská úmluva, už jsme to mohli mít ve školách povinně zavedené a místo pohraničníků, ve chvilkách občanské nauky, přednášet nebinární bytosti.


a vítězem se stává nebinární posthuman

Následovat bude podle Dugina osvobození od lidství. Lidská bytost si bude „svobodně“ volit svou identitu mezi člověkem a zvířetem. Neuvěřitelné? První vlaštovky jsou skutečně ZDE
A jak to souvisí s Ruskem? V tomto dobrodružství, „osvobození“ člověka, Rusko nejede. Propagace LGBT je zakázána.
mapa "svobody" LGBT ukazuje stav lidských práv:


Rusko staví na tradicích a víceméně konzervativních hodnotách. Každopádně se nechce zařadit do houfu organizovanému kdesi jinde. Kdesi, kde se na názor Ruska nehodlají ptát. Nařizují, a Rusko nechce poslouchat. Proto se stává předmětem nenávisti, míní Dugin.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!