První dějství české frašky zvané "politika" je za námi, viz článek Společná razie na politické státní úředníky a na mafii. K práci státního zastupitelství je třeba smeknout klobouk. Poznali, že mají proti sobě mafii italského typu a že je třeba jednat stejným způsobem jako v Itálii. Expremiér Nečas to zabalil jak na vládě, tak na ODS, expremiér Rittig sedí v domovském státě Monaku, odkud nechá mluvit své advokáty. Ostravský soud poslal do vazby Nagyovou, Tluchoře, Fuksu, Bočka, Páleníka a Pohůnka.

Vazbě se vyhnul šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda, který se přiznal k trestnému činu zneužití pravomoci s tím, že mocenským svodům Nagyové nemohl odolat. Není přece tak silný muž jako tato žena. Fuksovi se nechce sedět ve vazbě, i podal stížnost. Kalousek fašizuje a zvedá veřejnost proti práci prokuratury, protože mu jde o krk. Totéž dostal jako stranický úkol i ministr nespravedlnosti Blažek, protože ODS padá na pět procent čistá ruka. Čeští závislí i nezávislí novináři se uklidnili a začali se věnovat sami sobě, popřípadě kritice prezidenta Zemana, který nechce skákat podle ničích not, ani koalice ani opozice. Podívejme se na pád mafiánské vlády z určitého odstupu a vzhledem k pozici našeho listu, který se přednostně věnuje obraně státu.

1. Koalice byla donucena vykopat si hrob

Je dobré začít tím, že k pádu vlády možná přispěly občanské iniciativy, ale vinou totální pasivity veřejnosti jen málo. Koaliční mafiáni se vlastně zničili sami, protože chtěli udržovat zdání demokracie a právního státu. Ono to dnes ani jinak nejde, je prostě taková EU-doba, soudruzi. Koalice spáchala sebevraždu tím, že vláda formálně posílila nezávislost státních zastupitelství, aby zlepšila boj s korupcí. Takže citujme základní omyl, kvůli kterému dnes celá parta ODS jistě mlátí hlavou o zeď ve vazebních celách.

"Nový zákon o státním zastupitelství patří k dlouhodobým prioritám ministerstva spravedlnosti. Jeho přijetím se zvýší nezávislost systému státních zastupitelství a od zřízení protikorupčního speciálu očekáváme zlepšení boje s korupcí,“ vyzdvihl hlavní novinky zákona ministr spravedlnosti Pavel Blažek a dodal, že “cílem bylo významně posílit nezávislost státního zastupitelství i jednotlivých státních zástupců, včetně stanovení odpovídajících záruk tohoto postavení.


Vláda svým usnesením ze dne 10. října 2012 č. 756 schválila věcný záměr zákona o státním zastupitelství se zohledněním připomínek obsažených ve stanovisku Legislativní rady vlády. Jelikož se na návrhu zákona pracovalo ještě před schválením jeho věcného záměru tak, aby byl dodržen původně stanovený termín (30. 6. 2012), došlo jen k dílčím úpravám.

Ty ale stačily na to, aby odvážní služebníci státu na Nejvyšším státním zastupitelství začali jednat jako občané podle své odpovědnosti, a tak zachránili občanskou čest nás všech. Viz článek Dopis neznámému úředníkovi, dva roky poté. Nikdo z vlády nepočítal s tím, že nějaký český úředník vezme vážně svou práci a bude dělat to, co má činit podle zákona a podle svého svědomí. Například, že vezme vážně oněch 10 bodů vládního boje proti korupci. Podívejme se na jednání NSZ a ÚOOZ zblízka. Nebojují jen proti mafiánům ve vládě, ale i proti zkorumpovaným soudcům.

2. Současné příklady boje NSZ za odložené kauzy

Po Klausově zločinné amnestii (viz naše tematické číslo) a Nečasově zločinném spolupachatelství NSZ nesložilo ruce do klína. A nejde jen o pád vlády, NSZ pokračuje v boji za spravedlnost na mnoha dalších frontách. Fakticky jde o boj proti rozhodnutí soudů, kteří to pečou se zločinem tím, že nad trestním jednáním přivírají obě oči a zločince tiše zvýhodňují. Tady jsou příklady:

3. Mediální simulákrum a realita

Česká veřejnoprávní telka chvíli postávala s kamerou před Nečasovým palácem, pak pochopila, že tam už nelze nic zachránit. A tak vyrobila ve spolupráci s kovanými borci jako Pavel Šafr z Reflexu mediální doják o hodném chlapci z Valašska, kterému se nějak zatoulala žena, pak rozum, pak hormony a nakonec i sekretářský objekt těch tajemných sekretů. Nic zvláštního se prý neděje, jen padla vláda na zlodějny, to se stává.

Občané cirkulujte, není zde nic k vidění. A protože občané na ulici ani nevylezli, sériová výroba mediálních spinů a keců je o to snažší. Opoziční média placená Babišem a spol. se do vlády pustila. Jenže vědí, že jejich Vůdce a Pán svou Putinovskou stranu zatím nemá, tak není třeba nikam spěchat. Totéž se týká Miloše Zemana, který z podobného důvodu jmenuje úřednickou vládu. Společně s proruskými oligarchy si musí dostavit potřebné volební přibližovadlo, jeho Zemanovci zatím dlí v limbu. Ale těch 90 % tak či onak koupených českých médií jim jistě rádo pomůže.

Zbytek opozičních novin jako obvykle nadával na vládu, neb jim nehoří doutníky. A máme se prý zle, a možná ještě hůře, vláda za to může, ó jaké hoře. Soudný člověk by od skutečně nezávislého tisku čekal veřejnou pochvalu statečných státních zástupců a té minimální části nezkorumpované policie, která spolupracovala se spravedlností. Nakonec tuto kauzu nesoudného nezávislého tisku zachránila privátní TV Barrandov, klobouk dolů. Podívejte se na tyto zprávy TV Prima ze 23.6.2013 asi tak od 6. minuty, kde nechali mluvit ty lidi, kteří u nás už léta bojují proti korupci. Od nich pochopitelně přišla pochvala na skutečné hrdiny naší doby. Dostat obžalované z vazby k soudu se solidními důkazy bude jistě další dlouhodobá práce, kterou my už vidět nebudeme, posoudíme až její výsledek. Ale první a rozhodující krok byl učiněn. A pokud vezmeme příklad z Francie, kauza Tapie se už pomalu stahuje kolem bývalého prezidenta Sarkozyho, protože Tapie už sedí ve vazbě. A pokud je redakci našeho listu známo, Klaus už sám sebe amnestovat nemůže.