Četli jsme: Kandidát na prezidenta Jan Fischer by na Hradě odmítl jmenovat vládu, na které by se podíleli komunisté. KSČM totiž považuje za extremistickou stranu.

Myslíme si: Další důkaz posmrtného převtělování, ti naši předci ho museli snad znát, když vymysleli přísloví: Poturčenec horší Turka.


Četli jsme: Petr Nečas na kongresu zdůvodňoval, proč je značka ODS poškozena: „Stala se nositelem symbolů, jako je korupce, jako jsou tzv. kmotři, jako je klientelismus, jako je vláda peněz, jako jsou ekonomické zájmy v politice a jako je nezájem o osudy občanů.“

Myslíme si: Kongres skončil a na to zdůvodnění by se mělo zapomenout, aby měl pan Nečas klidné spaní.


Četli jsme před časem: Podle ODS a TOP 09 musí ale Věci veřejné jasně deklarovat, že Bárta není členem jejich poslaneckého klubu. „Odsouzený poslanec nemůže být součástí vládní koalice. A my budeme žádat Věci veřejné, aby jasně řekly: Vít Bárta není členem našeho poslaneckého klubu," uvedl pro server Aktuálně.cz předseda poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík.

Četli jsme 7. listopadu 2012: "Já tomuto pánovi (míněn nepravomocně odsouzený náhradní poslanec ODS Pekárek) ruku nepodám, protože kdyby měl trochu morálky a cti, tak by věděl, že v Poslanecké sněmovně nemá co dělat, že deformuje politické prostředí," distancoval se od nového zákonodárce šéf poslanců TOP 09-STAN Petr Gazdík.

Četli jsme před časem, co řekl Nečas ke kause Bárta: Odsouzení politika za korupci, byť nepravomocné, vyžaduje od každé strany okamžitou reakci. Má ho zbavit stranických funkcí, vyzvat k odchodu ze sněmovny. Očekávám, že by to VV udělaly, stejně jako to udělala ODS v případě Pavla Béma. Kdyby byl pan Bárta členem ODS, tak bychom tak reagovali už v době, kdy byl obviněn.

Četli jsme 7. listopadu 2012: Pan Nečas neměl asi čas se příslušně vyjádřit.

Četli jsme před časem: "Tím je jasné, že pan Bárta z toho musí vyvodit důsledky. Na každý pád složit funkci. Asi by bylo prospěšné pro českou politiku, kdyby odešel ze Sněmovny. Když to jeho strana nastolila, měl by to dodržet," sdělil iDNES.cz předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.

Četli jsme 7. listopadu 2012: "Neberte to tak vážně, ale když se podívám, kolik po České republice pobíhá zlodějů a jiných, tak snad by tady měli své zastoupení mít taky," pravil stejný předseda Schwarzenberg.

Myslíme si: Ve starém Římě nesmrděly peníze za záchodky, dnes nesmrdí hlasy ve sněmovně. A možná, že kdyby se statisticky vyhodnotil počet nepravomocně odsouzených v různých zaměstnáních, pak by se při počtu 200 poslanců umístila naše Sněmovna na velice pěkném předním místě.


Četli jsme: Na odborné konferenci v Praze o vymahatelnosti práva v ČR prohlásil předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa: Stát už není schopen přijímat zákonné normy, které by pak sám dokázal uvádět do praxe, kontrolovat jejich uplatňování a sám je dodržoval.

Myslíme si: Ještě, že podle nového zákona lze trestat kromě osob jen firmy. Jak bychom potrestali stát a hlavně jak bychom ho zavřeli do arestu, že?


Četli jsme: Tluchoř na odchodnou ve Sněmovně: Přátelé, kamarádi, bylo mi tady s vámi dobře a na základě článku 24 Ústavy České republiky se vzdávám tímto mandátu.

Myslíme si: Za poslanecký plat a nezdaněné náhrady by tam bylo dobře kdekomu.


Četli jsme: Schválení vládního balíčku daňových změn zatíží měsíční rozpočet průměrné rodiny dodatečnými výdaji 186 korun. Pokud by se reálně spotřeba domácností nezměnila, vládní finance by si díky tomu měly polepšit ročně o 16,5 miliardy korun.

Myslíme si: Tak chemik Kalousek z toho usoudil, že si stát polepší. Jenže tzv. rakouská ekonomická škola v takových případech uvažuje i o tzv. nákladech obětované příležitosti. Když vydám víc za méně zboží, nekoupím už jiné a nula od nuly pojde.

Převzato z Outsidermedia


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzní fórum rubriky "Z domova" najdete zde.