Stroje na zabíjení
Leonid Savin
Únor 19, 2013
V každé jiné zemi by z toho byl skandál, ale Sýrie má pro Západ zvláštní význam, a proto se to zamlčuje. Do války proti režimu Bašara Asada jsou tam zapojovány děti a mládež, z nichž se snadno daří dělat stroje na zabíjení. V Sýrii není situace podobná Ugandě, kde Boží armáda osvobození tvořená dětmi funguje už mnoho let v džungli.
Na internetu běží video na němž je vidět chlapec obklopený bojovníky jak usekává hlavu zajatému vojákovi. V jiném případě informují media o zbitém chlapci z Libye, který odjíždí do Sýrie "bojovat za víru". Nezávislý novinář Malcolm García informoval o rozhovorech s představiteli Syrské osvobozenecké armády. Šestnáctiletý příslušník říká, že neví, co bude dělat až válka skončí. (1) Mnozí bojovníci se po válce budou muset vrátit do školy, anebo zůstat nezaměstnaní. Novinář říká, že válka v Sýrii je absurdní a bojovníci nemají představu, co budou dělat, jestliže se jim podaří svrhout Asada.
Dříve ojedinělé případy účasti dětí ve válce se již stávají hromadnými. Zprávu o tom podávají noviny Spojených arabských emirátů The National v článku "Syrští povstalci mění děti na zabíjecí stroje". Zběh ze syrské armády, třicetiosmiletý seržant Razrak, který přešel k teroristům, uvádí, že v jeho učební skupině je dvacet mladých lidí od 14 do 18 let. Říká: "Když přijdou, jsou to ještě děti, ale odcházejí jako skutečné stroje na zabíjení. .... Zde nejsou ve vesnicích dospělí muži. Proto přišla doba, kdy se na boj připravují děti. Děti jsou nejlepší vojáci, jaké znám. Podřídí se všem rozkazům. Dospělí se ptají a musí se jim odpovídat. Děti žádné dotazy nevznášejí." (2)
Přicházejí bojovat i děti samotných teroristů. Patnáctiletý už zabíjel a čtrnáctiletý říká, že ho čekají hrdinské činy. Chce všechno vidět na vlastní oči. Přišel za otcem a bratry.
Západ Syrské osvobozenecké armádě zjevně nadržuje. Koordinátor UNICEF na ochranu dětí tvrdí, že "aktivní verbování dětí v Sýrii neexistuje, mládež přichází spontánně za staršími členy rodin". Ovšem i to je porušování práv dětí. OSN se nechystá zasáhnout, a přitom je v Sýrii podle pozorovatelů už asi 3500 mrtvých dětí.
Syrský konflikt se vyznačuje, kromě neplnoletých bojovníků, také přítomností občanů USA bojujících na straně povstalců.(3) Skupinu Džabat al-Nusra tvoří američtí občané. Prezentuje se jako legální struktura syrské politické opozice, přitom ministerstvo zahraničí USA ji vede jako teroristickou organizaci. Americký terorista vyhrožuje na kameru prezidentu Asadovi, že bude zabit kdekoliv, kam se pohne. Vyhrožují mu i na internetu.
Noviny The Times of Israel potvrzují, že v řadách Syrské osvobozenecké armádyje mnoho občanů USA. (4) Připomíná se například Matthew Van Dyke. Dříve bojoval v Libyi, poté odešel bojovat do Sýrie a nyní se šťastně vrátil do USA. Krom boje je ještě tvůrcem nevládní organizace "Po revoluci", analytikem zajímajícím se o Blízký východ, komentátorem jedné z rozhlasových stanic USA a blogerem v Huffington Post. (5)
Příkladů by bylo mnoho. Západem zahájená špinavá krvavá avantýra se protahuje. Do válečné "mlýnice" zatahuje nové lidi, semílá dětské životy a podobna krvavému Molochu vyžaduje nové oběti.
Odkazy uvedeny u originálu
Převzato z Fondsk.ru
Chilští vojáci ve službě Pentagonu
Nil Nikandrov
Únor 21, 2013
V USA byly odtajněny dokumenty o represích Pinochetovy vojenské diktatury, která nastoupila po svržení prezidenta Salvadora Allendeho. Po skončení tohoto režimu přišla v Chile k moci vláda centristického bloku "Souhlas" a Pentagon zde obnovoval krok za krokem své postavení. Prostřednictvím společných námořních vojenských cvičení, dodávkami zbraní, výcvikem chilských důstojníků v zařízeních USA. Za současného prezidenta Sebastiana Piněry došlo ke kvalitativnímu skoku. Jeho otec býval velvyslancem Chile v USA, bratr José byl ministrem v Pinochetově vládě a oba měli těsné styky s americkou rozvědkou. Sebastian tak pokračuje v rodinné tradici a čeká od ní záruku své úspěšné politické kariéry a své "živnosti". Proto bezvýhradně podporuje kroky odporu Spojených států "populistickým" vládám Jižní Ameriky. Jižní velitelství USA zaplatilo výstavbu výcvikového komplexu pro mírové síly OSN, které bylo slavnostně otevřeno v dubnu 2012. Do medií se dostala zpráva, že se středisko využívá k výcviku jihoamerických vojáků, k provádění trestních operací v městských podmínkách a pro boj proti partyzánským skupinám. V kursech se probírá také metodika potlačování protestů obyvatel. Základna je nazývána filiálkou Školy Amerik, nyní již známou jako Institut Západní polokoule na spolupráci ve sféře bezpečnosti.
V Chile trvají mnohatisícové manifestace studentů, vysokoškolských pedagogů i úředníků. Zuřivé jsou boje Indiánů na jihu země, kteří se berou za svá práva v jejich historickém území a žádají autonomii.
Stejně jako dříve se praktikují výslechy "se zvýšenou účinností". Tento systém byl zdokonalený na základě experimentů z tajných věznic. Pro Pentagon je Chile spolu s Kolumbií v Jižní Americe nejspolehlivějším spojencem. Chilské vojenské námořnictvo je pověřeno dohledem na jižní části Tichého oceánu. Mají sledovat lodě narkokartelů, ale především cesty válečných lodí a ponorek Ruska a Číny. V Jižní Americe a Karibské oblasti působí aktivně i politické zpravodajství, soustředěné na "populistické země", na nichž má zájem CIA a vojenská rozvědka USA. V centru pozornosti jsou ruské, čínské a íránské objekty.
USA soustavně vychvaluje výborné vyzbrojení a vedení chilské armády. Ta se orientuje na zbraně, letectvo a námořnictvo z USA a zemí Západní Evropy. Na výstavě vojenské, občanské a oboustranné produkce v Santiagu de Chile je přítomno i Rusko, ale bez zvláštního úspěchu. Pentagon zde intrikuje i proti již uzavřeným dohodám a pod různými záminkami se mu daří je likvidovat.
Spojené státy využívají nepřátelství Chile k Bolívii, Argentině a Peru. Pentagon cílevědomě a úspěšně vráží klíny mezi Chile a jeho sousedy. To, jak vede Chile své vojáky k nenávisti k sousedům, je patrno z příkladu. Na YouTube je video, na němž korzující vojáci ve městě Vina del Mar volají hesla: Zabiju Argentince! Postřílím Bolivijce! Podřežu Peruánce! Všechny tři země proti tomu protestovaly a vyzvaly jihoamerické státy, aby za tento čin Chile odsoudily. Po protestech všech tří zemí musel ministr obrany Chile prohlásit, že vražedné a urážlivé výpady na adresu sousedních zemí vyšly od námořníků samých. S protestem se první ozvala Bolívie - ta vyzvala k odsouzení samotného činu i k odsouzení státu, který vychovává své vojáky k nenávistí k sousedům, namísto aby je vedl ke snaze o jednotu latinskoamerických zemí. Obdobně se ozvaly Argentina a Peru. Chile bylo nakonec nuceno uznat urážlivost výpadu námořníků na sousedy, "sypat si popel na hlavu" a slíbit nápravu.
Jenže to byla vynucená reakce. Špatně skrývaná agrese vůči sousedům se projevuje i nadále. Vypadá to tak, že současná chilská vláda má zájem na napjatých vztazích se sousedními zeměmi. Nedávno byl ze strany Chile uváděn "velmi závažný" mezinárodní přečin. Tři bolívijští vojáci základní služby ozbrojení jednou puškou FAL, kteří pronásledovali a zajali pašeráky s auty, pronikli na chilské území. Bylo to v poušti Atakama, kde je těžké orientovat se v hraniční čáře. Incident byl bezvýznamný, přesto vojáky zadrželi a budou je soudit. Chilská media ukazují, jak silní karabiniéři vítězoslavně vedou zadržené Bolivijce, typické Indiány z kmene Aimarů, drobné, vystrašené, malých postav.
V Chile je nepřátelství k sousedům svého druhu doktrínou a trvá od doby Pinocheta. Chilská armáda je státem ve státě, jednotnou mocenskou elitní skupinou, silně reakční, kterou politické vedení země plně neřídí.
Jednotlivci, kteří se účasnili krvavých represí proti příznivcům prezidenta Allendeho, proti členům levic, i těm, co přijeli pomoci socialistické vládě, byli odsouzeni, ale odbývají si tresty v komfortních vězeních. Mnozí mladí důstojníci ze sedmdesátých let, kteří plnili zločinné příkazy, ani odsouzeni nebyli. Svědci neexistují, byli zlikvidováni a tito důstojníci jsou nyní na místech velitelů.
Ministerstvo obrany pod vedením Rodriga Hinspetera (dříve byl ministrem vnitra) pod pláštíkem boje s narkotiky kryje podvratnou činnost CIA proti vládě Ekvádoru. Válku proti Bolívii lze začít menšími provokacemi, které budou dále rozvinuty. Chilská armáda řinčí zbraněmi vytrvale.
Převzato z Fondsk.ru
V USA došlo k úniku ze skladiště radioaktivních odpadů
Únor 23, 2013
Hanford ve státě Visconsin - protéká 6 podzemních nádrží.
Ministerstvo energetiky Spojených států oznamuje, že v nádržích skladiště radioaktivních odpadů neexistoval korektní systém vyhodnocování úrovně odpadů. Podle úřadů nehrozí bezprostřední nebezpečí kontaminace okolí radioaktivními látkami.
Vědci odhadují, že prosáklo přibližně milion galonů radioaktivních odpadů mimo nádrže a zasáhlo spodní vody. Z nich se následně radioaktivita může dostat do řeky Kolumbie, na jejímž břehu se skladiště nachází.
Vláda informovala o úniku ještě před touto zprávou, ale ten měl být jen u jednoho rezervoáru, přitom v celém komplexu jich je 177. Jsou v nich uskladněny miliony litrů radioaktivních odpadů z výroby plutonia pro jaderné zbraně. Vláda USA hodnotí hanfordský komplex jako jedno z nejvíce radioaktivitou zamořených míst na planetě.
Převzato z Lenta.ru
Poznámka: Každá z nádrží pojme přibližně tisíc kubíků tekutého vysoce radioaktivního odpadu. Krom toho je v komplexu do země zakopáván pevný ra odpad, nízko i vysoce aktivní. Například jádra reaktorů z vyřazených ponorek.
Informátor WikiLeaks prožil ve vězení 1000 dní
Únor 24, 2013
Ve 25 amerických státech a ve Washingtonu proběhly v sobotu početné protesty proti uvěznění amerického informátora WikiLeaks Bradley Manninga. V hlavním městě byla manifestace v centru. V neděli bude na jeho podporu uspořádán koncert.
Představitel "skupiny na podporu" Petterson řekl: "V době kdy bankéři - lupiči mají imunitu jen proto, že jsou důležití na to, aby byli zavřeni, sedí hrdinný mladý člověk ve vězení za pravdu." Podle něho dává vlna lidového hněvu naději na spravedlivé řešení soudu. Soudní slyšení ve věci Manninga se očkává příští týden, hlavní proces začne 3. června. Manning je obviněn ve 22 bodech, některé splňují podmínky pro trest smrti. Žalobci ale uvědomili Manningova obhájce, že nejvyšší trest žádat nebudou. Ovšem i tak hrozí obviněnému doživotní vězení.
Převzato z Vesti.ru