Němci mají problém. Jakmile jsou slyšet zdálky bubny válečného harašení, začínají být Němci značně nervózní. Ukazuje se, že touží po vládě silné ruky, alespoň tak uvádějí mainstreamová média na základě různých šetření. Podle nich popularita stran velké koalice stoupá a opoziční strany procentíčka ztrácejí.
Vraťme se k posledním událostem těchto dnů. Ve středu 12. března 2014 proběhla ve Varšavě schůzka Donalda Tuska a Angely Merkelové, kde si oba státníci odsouhlasili, že chtějí prosadit „nouzové“ připojení Ukrajiny k EU na vrcholné schůzce představitelů zemí EU již příští týden. Tedy ve čtvrtek a pátek, kdy by měla být podepsána asociační dohoda Ukrajiny s EU. Tu je potřeba podepsat s pučistickou vládou dříve, než se budou konat předčasné volby na Ukrajině, to jest 24. května. Spěch je jasný, protože by se lehce mohlo stát, že by Ukrajinci hlasovali jinak, než si to ve Washingtonu a Bruselu přejí.
Není vůbec žádné překvapení, že je Ukrajina na dně, píše se v německých novinách. Pro německého ministra financí Wolfganga Schäubleho insolvence země žádný problém nepředstavuje. Těch 11 miliard eur z kapes evropských daňových poplatníků je připraveno, aniž by se Evropanů kdokoliv ptal. A také Mezinárodní měnový fond je již připraven poskytnout výhodné půjčky za předpokladu splnění určitých podmínek – jako například privatizace ukrajinských plynovodů do rukou amerického Chevronu a volných rukou pro frakování. O tom jsme již psali článek (O co jde na Ukrajině, mimo jiné), jako první u nás. A MMF má mnoho dalších podmínek, nikterak zaručujících vzkvétání země. Koneckonců, ambiciózní primátor Prahy Hudeček z TOP 09 nyní Ukrajincům rád v Kyjevě na základě českých zkušeností poradí, viz náš článek (Hudeček na zkušené v Kyjevě).
Horečná aktivita německé kancléřky je důkazem, že se opět probouzí salónní německý militarismus. V tomto okamžiku přejímají Němci ekonomické a politické velení nad vznikem pochybné unie s Ukrajinou v rámci imperiálních ambicí EU. Podobné úmysly vedly v minulém století ke dvěma zničujícím světovým válkám. Německo argumentuje tím, že prý zabrání eskalaci konfliktu ze strany Ruska.
Evropané budou také už brzy volit do EU parlamentu. Původní deklarovaný cíl o vzniku a rozšíření EU za účelem mírové spolupráce a budování prosperity národů Evropy mutoval do podoby budování říše, nad kterou slunce nezapadá, od San Francisca až po Vladivostok. O tom více díky tajným korporátním smlouvám, které se připravují (Transatlantický trh je hrozba pro EU se současným demokratickým deficitem). Ostatní země jenom přihlížejí, aniž by stačily důsledky v rychlém sledu valících se událostí promýšlet. Nesuverénní stát sjednocené Německo hraje pod taktovkou dirigenta za Atlantikem znovu o osud celé Evropy.