Srpen 18, 2012
Zbabělec umírá mnohokrát, statečný muž pouze jednou.
Kdysi hrdá britská vláda, nyní zredukována na servilní lokaje Washingtonu, navlékla svoje gestapácké holínky a prohlásila, že pokud ekvádorské velvyslanectví v Londýně nevydá Juliana Asssange z WikiLeaks, britské přepadové jednotky napadnou ambasádu vojenskou silou a vyvlečou ho ven. Ekvádor trval na svém. „Chceme, aby bylo naprosto jasné, že nejsme britská kolonie,” prohlásil ekvádorský ministr zahraničí. Prezident Ekvádoru Rafael Correa se vůbec nenechal zastrašit a odpověděl udělením politického azylu Assangeovi.
Bývaly doby, kdy britská vláda dodržovala zákony, teď se však nestděla prohlásit, že poruší Vídeňskou konvenci a zaútočí na ekvádorské velvyslanectví, úplně stejně jako když v roce 1979 při Chomejního revoluci v Íránu obsadili velvyslanectví Spojených států a vzaly americké diplomaty jako rukojmí. Britové se pod tlakem svých washingtonských pánů snížili k taktice vyvrhelského státu. Možná bychom se měli začít strachovat o britské jaderné zbraně.
Ujasněme si, že Assange neprchá před spravedlností. Nebyl obviněn z žádného zločinu v kterékoli zemi. Žádné ženy neznásilnil. Neexistuje žádná obžaloba zaznamenána u kteréhokoli soudu, a protože proti němu nebylo vzneseno žádné obvinění, švédská žádost o vydání je neplatná. Není normální, aby lidé byli vydávání do jiné země kvůli výslechu, a to zejména v případě Assangeho, který sám nabízel úplnou spolupráci při svém výslechu ze strany švédských úředníků v Londýně.
V čem je tedy podstata věci? Zaprvé, podle zpráv z tisku byl Assange uloven dvěma švédskými ženami – lovkyněmi celebrit – které si ho přivedly domů do postele. Později si jedna z neznámých důvodů stěžovala, že nepoužil kondom, ta druhá si stěžovala, že mu nabídla jednu porci sexu, ale on si vzal dvě. Švédský státní zástupce ten případ zkoumal a zjistil, že je bezpředmětný a zamítl jej.
Assange odjel do Anglie. A potom jiná švédská prokurátorka, která, nevím jakým právem, znovu případ otevřela a vydala příkaz k vydání Assangeho. Je to tak neobvyklý postup, že to putovalo přes celé britské soudnictví k Nejvyššímu soudu a pak ještě jednou k odvolání u Nejvyššího soudu. Britská"spravedlnost" nakonec udělala to, co její vládcové ve Washingtonu nařídili a přiklonila se k této podivné žádosti o vydání.
Když si Assange uvědomil, že ho švédská vládah hodlá předat Washingtonu, kde bude uvězněn na neurčito, mučen a onálepkován jako špión, uchýlil se na ekvadorské velvyslanectví v Londýně. Přestože jsou Britové zkorumpovaní, britská vláda nebyla ochotná předat Assangeho přímo do Washingtonu. Pokud by se to stalo oklikou přes Švédsko, dalo by to Britům pocit, že jejich ruce jsou čisté.
Švédsko, dříve čestná země, stejně jako Kanada, kde kdysi američtí váleční odpůrci mohli žádat o azyl, se nechalo uplatit a Washington je teď má pod palcem. Nedávno byli švédští diplomaté vypovězeni z Běloruska, kde, jak se zdá, pomáhali Washingtonu organizovat „barevnou revoluci”, s níž se Washington pokouší rozšířit své základny a loutkové státy blíže k tradičnímu Rusku.
Celý svět, včetně lokajských loutkových proamerických států, chápe, že jakmile se Assange dostane do švédských rukou, Washington doručí extradiční příkaz, kterému se Švédsko, na rozdíl od Britů, podrobí. Ekvádor tomu rozumí stejně tak.
Ministr zahraničí Ricardo Patino oznámil, že Ekvádor udělil azyl Assangemu právě proto, že „existují příznaky, podle nichž lze předpokládat, že by mohlo dojít k politickému pronásledování.” Patino potvrdil, že Assangemu by se v USA nedostalo spravedlivého soudního procesu a mohl by čelit trestu smrti ve vykonstruovaném případě.
Americký loutkový stát Velká (sic!) Británie oznámil, že Assangemu nebude povoleno opustit Británii. Takto vypadá ochrana práva a lidských práv ze strany britské vlády. Pokud Britové nenapadnou ekvadorské velvyslanectví, aby vytáhli Assangeho mrtvého nebo v poutech, britský postoj je ten, že Assange dožije svůj život uvnitř ekvádorského velvyslanectví v Londýně. Assangeho azyl mu podle New York Times "poskytuje ochranu před uvězněním jen na území Ekvádoru (který zahrnuje i velvyslanectví). Pokud bude chtít opustit velvyslanectví a odcestovat do Ekvádoru, bude potřebovat spolupráci, kterou mu Británie nenabídne. Když se jedná o rozhodnutí - buď peníze z Washingtonu, nebo se chovat čestně v souladu s mezinárodním právem – stojí britská vláda na straně peněz."
Anglo-americký svět, který se vydává za morální vzor lidstva, se nyní ukázal, aby ho všichni viděli, že pod maskou je tvář gestapáka.
Zdroj: Global Research
Překlad: Clair
Převzato z Outsidermedia