Četli jsme: "Jsou civilizované evropské země, kde příslušný rezortní ministr při obdobných příležitostech (jako je návštěva předsedy EK) samozřejmě vystupuje po boku hlavy státu a jsou státy, kde převažuje libovůle," uvedl pro server Lidovky.cz ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Myslíme si: Možná že v civilizovaných evropských zemích není obava, že by příslušný resortní ministr při obdobné příležitosti usnul. A přece se říká, že EU není zahraničí, takže i vláda má svého pověřence pro EU (a MZV taky .... asi na truc?).


Četli jsme: Na pozdější příchody prezidenta si úředníci KPR nestěžují, vadí jim, že Zeman zavedl na Hradě jinou, za Václava Klause zapovězenou, činnost - kouření.

Myslíme si: A to jako nutí úředníky, aby kouřili taky? Určitě některým muselo vadit, že za Klause jim to zřejmě bylo zapovězeno.


Četli jsme: Státní zástupce v kauze Rath: Vyslechli jsme 105 svědků a žádný neřekl, že by něco věděl.

Myslíme si: Dá se o nevědoucím svědkovi říkat, že je to svědek?


Četli jsme: Velitel české jednotky v Mali: Jsou zde naprosto jiné klimatické podmínky - teploty dosahují ve stínu přes 40 stupňů. Krom vedra nás nepřekvapilo snad nic.

Myslíme si: A to jim nikdo na Ministerstvu obrany nemohl říci, že letí do Afriky k Sahaře?


Četli jsme: Ministr Schwarzenberg řekl, že vládní majoritu drží povědomí všech poslanců, že dvě třetiny z nich by se už po volbách nedostaly do Sněmovny.

Myslíme si: Když tu vládní majoritu budou držet ještě nějakou dobu, tak nejen, že se do Sněmovny nedostanou, ale mohli by dostat i po hubě.


Četli jsme: Ministr Schwarzenberg řekl k sKartám, že "by se to mělo vylepšit, opravit, ale ne úplně odhodit. Když si koupíte auto za půl miliónu a to auto je poněkud poruchové, tak se ho pokusíte opravit.

Myslíme si: No není to zcela přesné srovnání. Když by bylo to auto tak poněkud pochybné jako je sKarta, tak ho vrátíme a chceme peníze zpět. Jenže tady se chce s-karta opravovat za naše peníze! Pan ministr je možná lesník, ale při tomhle uvažování by prodělal i zámek Orlík.


Četli jsme: Šéfka žalobců z Prahy 1, řekla, že nikde není dána povinnost předsedy vlády, aby (amnestii) předložil před svým podpisem vládě.

Myslíme si: Kdybychom tu úvahu dále rozvedli, tak je vlastně to vláda zbytečná, prostě by všechno podepisoval předseda vlády a kdyby se někdo divil, tak by mu to ta šéfová žalobců vysvětlila.


Četli jsme: Ex-ministr Drobil o práci ministerstev: „Když chcete něco kloudného prosadit za pouhé čtyři roky, potřebujete alespoň na klíčových postech lidi, kteří souzní s vaší ideou. Kteří mají v malíčku váš politický program a jsou schopni ho začít okamžitě plnit.“

Myslíme si: Ano, vedoucí úlohu strany zajistí jen úředníci s horoucím srdcem, (kteří se i mýlí jen se stranou). Kde jsme to jen slýchali?


Četli jsme: Ministr Heger by chtěl pro děti zrušit poplatek 100 Kč za den v nemocnici. Prý to může některé rodiny finančně ruinovat.

Myslíme si: Že si to neuvědomil, už když ten poplatek zavedl. Už je pozdě bycha honit, když se národ chystá volit.


Četli jsme: Ředitel Nemocnice Motol v televizi souhlasil s návrhem na zrušení poplatků pro děti, prý ty chybějící peníze doženou na výběru poplatků za nadstandard.

Myslíme si: Kdo si může zaplatit nadstandard? Ti s vyššími příjmy. Není pak skutečně rozumnější vyšší příjmy danit více? Odpadlo by úřadování s nadstandardy a třeba by se nadstandardy dostaly i pro chudší.