Vojenské a politické drama v Sýrii umožnilo světovému tisku, aby zamlčel převrat Saúdů v Bahrajnu, který ze zásadních strategických důvodů podporovala USA. Cílem převratu bylo nastolit sunnitský režim, který zablokuje šíitské většině obyvatel demokratickou účast na vládě. Občané si to nedali líbit a po celý rok pokračovala série demonstrací proti loutkovému režimu Saúdské Arábie a USA. O těchto demonstracích jsme referovali v krátkých zprávách. Nyní došlo na další krok represe.
Dosazená vláda provedla lidové soudy proti opozici. V šesti masových procesech připomínajících 50. léta u nás bylo najednou odsouzeno 95 protestujících, a to k trestům odnětí svobody od 3 do 15 let. Pochopitelně, všichni disidenti proti režimu byli obviněni z napomáhání terorismu v různých podobách. Tzv. "boj proti terorismu" se stal v této zemi bojem proti demokratické opozici, která nesouhlasí s vojenskou a politickou okupací země.
Státy v Perském zálivu a USA, které financují teroristy v Sýrii, nyní musí držet loutkový režim v Bahrajnu, který nemá žádnou politickou autoritu u svého obyvatelstva. Důvod je jasný, stačí se podívat na mapu Perského zálivu.
Bahrajn, Katar a Spojené Arabské Emiráty jsou tři země, které proti Íránu ovládají druhou stranu Perského zálivu. Bez vojenské pomoci těchto států by USA nemohly držet v těchto zemích základny kontrolující strategický vývoz ropy z Arabského poloostrova.
Skupina monitorující stav lidských práv v zemi (Bahrain Center for Human Rights)) ve spolupráci s Amnesty International upozornila zejména na drakonické tresty proti mladým obhájcům lidských práv, kteří spolupracují s touto agenturou. Občanské organizace tvrdí, že soud má odstrašit občany od aktivní účasti na politickém životě země. Jenže v boji o ropu už dávno platí, že účel světí jakékoliv prostředky.