Volby do Evropského parlamentu jsou za námi a pojďme předběžně bilancovat. Nejprve se podívejme na předběžné složení EP podle politických frakcí. Složení vítězných frakcí ukazuje, že se žádné zemětřesení nekonalo. Staří kozáci v zavedených blocích pravice a levice, již dávno zpracovaní lobbisty, mají v budoucím parlamentu jasnou převahu.
Účast je procentově stejná jako při minulých volbách, jen východní Evropa už k volbám prakticky nešla. Občané hlasovali nohama tak, aby si je neopotřebovali, levicoví voliči zůstali převážně doma, zbytek občanů poslechl masový tisk a volil pravici. Západní Evropané k volbám chodí, protože znají hodnotu demokracie. Potrestali domácí vlády a EK tím, že v mnoha zemích zvolili strany, které představují jasnou kritiku Bruselu. Příklady těchto zemí jsou zejména Francie, Německo, Řecko, Velká Británie, viz vítězství nacionálních stran nebo účast nových stran v EP, které jsou zásadně kritické k politice Bruselu. Evropané mají důvod k nespokojenosti. Podívejte se na plánovanou agendu EK, která měla být do voleb splněna.
Pro občana je zde zajímavé jen minimum a hlavní agenda EU spočívá v uspokojování potřeb bankovního sektoru za jejich supervýkony při ničení eura. Celému cirkusu kralují borci kolem Goldmana a Sachse. Ale ty není nikde vidět, jen jejich zákulisní výsledky mluví za vše. Takže naše daně jsou vynakládány hlavně pro bankovní sektor, který nás zničil a po zničení dále potřebuje naše daně, abychom se nemohli vzpamatovat. A k tomu nám přihodí tu a tam nějakou lokální válku na Blízkém Východě či v Africe a násilnou kolonizaci na Východě. Ale o tom píšeme pořád, a pravděpodobně se situace v tomto složení EU-orgánů nijak nezmění. Proč? To ukazuje tato tabulka další agendy EP.
Odbojné skupiny mají totiž málo času na to, aby se daly dohromady, vytvořily kluby (nejméně ze 7 zemí), a tak zasáhly do boje o nové složení EK. Jejich neakceschopnost navíc zvyšuje fakt, že přes kritiku EU a euroskepticismus mají ve skutečnosti jen málo společného. Barroso a jeho neschopná parta tlačená lobisty a bankstery má velkou šanci. A pokud se podíváme na jejich možné náhradníky jako je náš Telička nebo Niedermayer, tak to je prašť jako uhoď. Shrňme kritiku výsledků voleb.
- Velká část voličů odmítla současnou antisociální politiku EU buď tím, že k volbám nešla, nebo že volila strany kritické vůči současné politice EU.
- Propadly socialistické a sociálně-demokratické strany, které slouží pravici a mají stejné klientelistické zájmy. Levicoví voliči je už nevolili, protože socani všeho druhu je zradili. Místo toho volili alternativní proudy zleva a nacionalistické strany.
- Alternativní strany potřebují pro formulaci nové politiky čas, který nemají k dispozici, vzhledem k nominačnímu kalendáři EK.
Takže je třeba bez emocí počkat, kdo začne v EP prosazovat novou politiku, kdo bude konečně šlapat na paty Barrosovi a jeho klonům, kdo vezme vážně potřeby občanů EU vyjádřené v referendech, která jsme prosazovali i na našem webu. A pochopitelně je třeba se dobře dívat, kdo se nechal koupit lobbisty, kdo nic nedělá, hloupě nebo i chytře žvaní a bere za to tučné peníze z našich daní. Viz volební číslo Oligarchický únos Evropy (2014-1) věnované evropským tématům.